Sziasztok!

Elkezdtem szemezni a rekumbens (fekvo) bringakkal, de iszonyatosan dragak mind az ujak mind pedig a hasznaltak. Ugyhogy elkezdtem kutakodni kicsit, hogy mennyire lehetetlen epiteni egyet, es nem tunik nagyon veszesnek, ha az ember meglevo biciklikbol rakja ossze, ehhez keresek alapanyagot.

Szoval erre a celra szeretnek talalni (lehetoleg Bp-en vagy kornyeken) levetett biciklit, vagy valami biciklibontot, bicajtemetot, hasonlot, ahol hasznalhatatlanul kehhes bringak vannak, nekem egy-egy bringabol ugyis csak egy resz fog kelleni. Tudnatok otletet adni hol erdemes probalkozni? Nehany ezer forintot hajlando vagyok kifizetni egy-egy ilyenert, de alapvetoan a celom az volna, hogy az anyagkoltseget minimalizaljam es kidobasra varo biciklikbol keszuljon el az elso reku prototipus.

Koszi,

motyoo

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
KAMA3 képe

Devecser, Ajka, Ács,

Devecser, Ajka, Ács, Mór.

Így nagy hirtelen, ezeken a helyeken érdemes nézelődni, ebben a sorrendben.

###
# A járművek az úttesten haladnak. A kerékpár egy jármű.
###

2
motyoo képe

Kicsit pontosítom mire is

Kicsit pontosítom mire is volna szükségem, továbbra is várom a tippeket. Hátha meglesz valahogy közelebbről, mint Devecser, stb.

-1 db női vázas monti (vagy női vázas városi vagy outi lenne az igazi). Ez legyen legalább közepes állapotú: használható felnikkel, fékekkel, váltóval, viszont a hajtómű nem érdekes, ülés, kormány nem szükséges.
-egy másik bicikli vázából pedig csak a hajtómű rész kellene: az alsócsőből legalább egy jó arasz, a nyeregcsőből pedig addig, ami az első váltót tartja, a hátsó villa része nem érdekes. Szóval ez lehet valami törött, görbe váz, igazából bármilyen állapotú és típusú bicikliből.
Fontos szempont továbbra is a költséghatékonyság...

3
KAMA3 képe

Pár tanács. - A hajtómű

Pár tanács.
- A hajtómű csapágyház méreteit ne becsüld alá. kifoghatsz ingyen olyan vázat, amibe nagyon nehezen tudsz majd monoblokkot szerezni.
- A váz anyaga sem mindegy.
- Törött vázból ne nagyon építs. Tele van feszültséggel, és rejtett repedésekkel. Bár a középcsapágy résszel nem szokott gond lenni
- Alumínium vázzal óvatosan. Hajlamos a fáradásos törésre, és nem ismered az előéletét.

###
# A járművek az úttesten haladnak. A kerékpár egy jármű.
###

4
motyoo képe

Persze, optimális esetben

Persze, optimális esetben tudok szerezni egy ép vázat, amiben van monoblokk, és kivágom belőle a szükséges részt. Csak végre tudnék szerezni...
Konkrét helyet nem tudsz mondani, ahol érdemes próbálkozni? Nem nagyon tudok túl messzire kiutazni ezért Bp-ről egyhamar, ideális lenne a városban, vagy a budai oldalon az agglomerációban.

5
magwas képe

Mány. Az Olajfa presszót

Mány. Az Olajfa presszót keresd.

És arra is figyedoda, hogy milyen fajta a középrész. Eccer én azzal jártam meg. Nem lehetett benne monoblokkot cserélni, mert nem monoblokkos volt, hanem régebbi dizájn.

A belvárost pedig le kell zárni.
--
a bátor kommutátor

6
motyoo képe

Mit szóltok Érden a

Mit szóltok Érden a maxi-bike-hoz?

7
Szász Andrej képe

Te keresel alkatrészt,

Te keresel alkatrészt, miért mi szóljunk? Ha adnak, akkor jó, ha nem adnak, akkor nem jó. Mármint a szempontodból (más szempont meg nem igazán érdekes).

8
bonnie képe

nem úgy érti, hogy van-e

nem úgy érti, hogy van-e valakinek tapasztalata velük?
bonnie

9
motyoo képe

Lehet, hogy nem derult ki

Lehet, hogy nem derult ki egyertelmuen mi a celom:
1. ha nektek van olyan levetett biciklitek, amire mar nincs szukseg, csak porosodik a padlason, akkor attol orommel megszabaditok barkit
2. ha ilyet nem sikerul talalni -eleget-, akkor pedig olyan boltot/helyet probalok talalni, ahol olcson hozzajutok valami alapanyagnak hasznalhat bicajhoz.

Szepen lassan azert alakulgat a dolog, de meg varom a felajanlasokat/tippeket...

10
Szász Andrej képe

Arra gondoltam, hogy

Arra gondoltam, hogy odamész, megkérded, oszt jól van. Ha adnak cuccot, jól jártál, ha meg nem, akkor bringáztál egy jót. :)

Mivel amit szeretnél, az egy viszonylag ritka kívánság, ezért valószínűtlen, hogy ilyen tapasztalatokat meg tudjon osztani veled valaki egy adott biciklibolttal kapcsolatban (mármint, hogy van-e használt cucc, és odaadják-e olcsóér/ingyen).

11
motyoo képe

Koszonom mindenkinek a

Koszonom mindenkinek a segitseget!