Auchan, Csömör, újság: U-lakat, ajánlott kerékpárhoz és mopedhez, a készlet erejéig, db: 500,-

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
Lathor képe

Az 500Ftos spirálnál

Az 500Ftos spirálnál biztos jobb, de a zárszerkezetben nem bíznék.

2
addisz képe

A tescoban is lehet kapni

A tescoban is lehet kapni asszem 1200-ért (nem akciósan), de valahogy nem volt hozzá bizalmam...

3
Thor81 képe

na az megérdemli aki a

4
ubi91 képe

Úgy őszintén én se sokat

Úgy őszintén én se sokat várok tőle... Talán esetleg az akció alatt majd betekerek csömörre, hogy megnézzem... de mondjuk elég gyanús, hogy bárhol máshol nézem, 7000alatt nemigen kapok...

5
Szab képe

Citadelt kapsz 3-4ezer

Citadelt kapsz 3-4ezer körül. Az már egész normális. Nekem legalábbis védte már meg a bringát: első kereket ellopta, mert csak sodronnyal volt rögzítve. Én feltételezem, hogy vitte volna az egészet, ha nincs Citadel U lakattal rögzítve. Oké, persze, nem zárható ki az sem, hogy tényleg csak egy első kereket szeretett volna és akkor se viszi a bringát ha nincs Citadel U lakat. :))
Mondjuk most már beszereztem kryptonite-okat is mellé, biztos ami biztos alapon. :)

6
mcysh képe

Nekem egy háromezer Ft-os

Nekem egy háromezer Ft-os Citadelem van, és megbízom benne. De még a Kryptonite Keepert is megkapod ötezerért. Ez a rigósteszkós lakat acélból van egyáltalán?

===
Optikai futár: ss, bagaboo, puhacomb. Igen, engem hagytál le tegnap.

7
kare777 képe

6500HUF; Pajti bolt ez

6500HUF; Pajti bolt
ez

8
ubi91 képe

Foggalmam sincs hogy miből

Foggalmam sincs hogy miből van, mondom, csak újságban láttam. és hol tdok ezekhez jó áron hozzájutni? mer elég sok bringásnál jártam még, és látni nemigazán látam egy U-lakatot sem, nemhogy ilyen márkásakat... (Vagy ezek el vannak dugva a pult alá?:P)

9
Szab képe

Sok helyen van. Pl. én az

Sok helyen van. Pl. én az első (Citadel) U lakatomat a Ride Bikeban vettem az Árkádban (Örs vezér tere). Nem tudom pontosan, kb. 3000 volt.

10
-ogre- képe

most a legolcsóbb

most a legolcsóbb használható citadel 3450ért van asszem, mert felment az áruk. amit én kb egy éve vettem, most egy ezressel többe kerül :)
azt mondjuk nem mondanám, hogy csomó helyen van rendes lakat. és ez nem tudom, mitől függ. nálunk itt pestlőrincen tök korrektek, bírom őket, de a legjobb lakatjuk sem ér többet 2500nál (noname u) és nem bíznám egyikre sem a bicómat. fogalmam sincs, miért biznisz olyat árulni, aminek semmi értelme.

11
ubi91 képe

Erre nagyon egyszerű

Erre nagyon egyszerű választ adni: Ellopják a sz*r sodronnyal lelakatolt bringádat, visszaviszed az eladónak, hogy nézze meg, mennyire volt biztonságos, ő meg erre megmutatja, hogy jó, ittvan ez a bringa most akciósan 50ért... és mivel nincs bringád jól megnézed, és megveszed... és eladott egy sodronyzárat+egy bringát...

12
gyorkos képe

:-) -- Fővárosi

:-)
--
Fővárosi Zöldszámok (VIK): 06-80-220-220 és 06-80-330-330 (Fővárosi Közterület-felügyelet)

Elveszett, megrongálódott közúti jelzőtáblák és a járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülékek meghibásodásának bejelentése: 06 1 210 05 73

13
Dor_ka képe

Sziasztok, nem tudjátok

Sziasztok,

nem tudjátok ,ki jelezte, hogy lenne konzolja Citadelhez? Talán baleset miatt volt, remélem, jól vannak (Ő és a bicó). Nekem az a rész kellene, ami a lakaton van, életem párja eltörte...

Előre is köszi!

Dóri

14
Zsurmi képe

Olcsón lehet gagyi U

Olcsón lehet gagyi U lakatot tesztelni.

-
Zsurmi

15
-ogre- képe

ez is egy szempont

ez is egy szempont :)
mondjuk feltételezett anyagminőség mellett egy 300ftos flexkoronggal egy raklapnyi osanulakat lehetne felszabdalni :)

16
TERMINATOR képe

én nem bizzok a lakatokban,

én nem bizzok a lakatokban, mer takár milyen vastag vagy bonyolult a zárszerekezete a mai kerékpár tolvajok is agyafurtak és tudják hogylehet fél perc alat kinyitni :S én nem hagyom ot se hol a keromat mert 3x lopták el...

17
szabomikulas képe

Én meg az általad

Én meg az általad kiválasztott lakatban nem bíznék.

A kerékpártolvajok gyakorlatilag két eszközt használnak: fűrészt (ritkábban) és erővágót. Sok olyan lakat létezik, ami ezek ellen komoly védelmet nyújt, nem lehet őket mondjuk 10 percnél gyorsabban elvágni. Majd ha lángvágóval lopják a bicikliket, akkor lesz igaz amit írsz. Addig egy jó lánc vagy U-lakat komoly védelmet nyújt.

18
TERMINATOR képe

hát lehet szabomikulas hogy

hát lehet szabomikulas hogy igazad van de nekem egy 5000ft os u lakatal volt le kötvve a cangám,és nem hinném hogy gagyi fajta mert egy igen komoly bolt bol vettem. és 5 percre mentem be és mire kijöttem a kerom se hol de a lakat ot volt kinyitva sértetleűl. szerinted...

19
szabomikulas képe

Nem egy gyakori eset, ilyet

Nem egy gyakori eset, ilyet még nem hallottam. Nem körkulcsos volt? Mert úgy tudom, hogy az az egy fajta lakat, amit könnyen, tudás és célszerszám nélkül ki lehet nyitni.

20
mcysh képe

Ez elég valószerűtlen

Ez elég valószerűtlen sztori. (Ettől még persze lehet igaz.)
===
Ss, bagaboo, puhacomb. Igen, engem hagytál le tegnap.

21
Zsurmi képe

Kicsit el vagy tájolva

Kicsit el vagy tájolva szerintem:
- Nem a bolt "komolysága" számít, hanem a lakaté.
- 5000 Ft nem komoly pénz egy lakatért. A jónak tartott példányok 15000-25000 Ft körül vannak. Abba belefér egy jó zárszerkezet is.

Amúgy nem írtad, kb. mennyit érő bringá(ka)t loptak el azzal az U lakattal.

-
Zsurmi

22
gyorkos képe

Milyen típus volt? Hányas

Milyen típus volt? Hányas biztonsági fokozatú? Milyen vastag volt az U-lakat? Milyen zárja volt? Fontos!
--
Fővárosi Zöldszámok (VIK): 06-80-220-220 és 06-80-330-330 (Fővárosi Közterület-felügyelet)

Elveszett, megrongálódott közúti jelzőtáblák és a járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülékek meghibásodásának bejelentése: 06 1 210 05 73

23
TERMINATOR képe

egyszer látam az interspar

egyszer látam az interspar elött egy fura alakot balonkabátban olvasott a kerékpár tároló mellet nyáron!! 35 fokban!! szerinteket nem feltünnőő??

24
pata képe

És? Mit akarsz ezzel

És? Mit akarsz ezzel mondani?

25
TERMINATOR képe

hát azt akarom ezzel

hát azt akarom ezzel mondani hogy nyáron egy pasi balon kabátban olvas a kerékár tárolo melet és közen nézte fél szemmel milyen birgák vannak ott. tuti hogy nem csak önfeledten olvasot!!

26
steerio képe

Továbbra is: és? Ott

Továbbra is: és? Ott maradtál figyelni, hogy mit csinál? Felhívtad rá a biztonságiak figyelmét? Tettél bármit is (az ártatlanság vélelmét figyelemben tartva), vagy csak megjegyezted, hogy nézmá, egy igazi biciklitolvaj, aztán felháborodottan távoztál, hogy nahátmikvannak?

27
pata képe

Illesztettél a

Illesztettél a megfigyelésedhez egy magyarázatot, de nem gondolsz arra, hogy mással is magyarázhatod. Sherlock Holmes is így működött, mikor Watsonnak magyarázta hogy abból találta meg a gyilkost hogy teavaj volt a bal hüvelykujján, már rajta is röhögtem.

28
. képe

De elég feltünő,

De elég feltünő, manapság ritkán lehet embereket olvasni látni.

----------------------------------
Valamint autómentes településeket!

29
kare777 képe

Még mindig nem tudjuk

Még mindig nem tudjuk milyen volt a lakatod. :(

30
Perillustris képe

Veszek 10 darabot és

Veszek 10 darabot és lezárom a sodronnyal lekötött bringákat! Gerillamarketing. ;)

31
szabomikulas képe

Aztán mikor a tulajok 5

Aztán mikor a tulajok 5 másodperc alatt lefeszítették a bicikliről, akkor hogy magyarázod meg nekik, hogy ez márpedig biztonságos? :)

32
-ogre- képe

úgy hogy körömcsipesszel

úgy hogy körömcsipesszel egy másodperc alatt levágja a sodronyukat, ergo az u ötször erősebb, mint a sodrony :)

33
Szab képe

Tudom, hogy nem sokat ér

Tudom, hogy nem sokat ér egy sodrony, de azért a körömcsipesz erős túlzás. Már nem tőled olvasom először. Egyszer valaki bemutathatná, hogy kell sodronyt vágni körömcsipesszel, ha már ez ilyen bevett szófordulat lett itt. :)

34
Krisztab. képe

A műanyagot felhasítod,

A műanyagot felhasítod, és sodronyszálakat egyesével elvágod.

*CMS* viridis

_~o
_-\<,_
(_)/ (_)

35
Szab képe

Szép elmélet, de

Szép elmélet, de kíváncsi lennék kinek sikerült ez már a gyakorlatban. :)

36
Wilika képe

Bicikliszerelőm egyszer

Bicikliszerelőm egyszer beletörte a kulcsot a marokvastag sodrony zárjába.
Elkérte barátnője kisollóját és negyed óra szöszmötölés után mentek haza.

37
-ogre- képe

csak vicc volt, és lemaradt

csak vicc volt, és lemaradt a szmájli. én már vágtam el oldszkúl tuto sodronyt egy csípőfogóval meg egy bowdenvágóval kb 2-3 perc alatt, mert a szálakat meg kellett bontani, aztán a bowdenvágóval kb 2szálanként elég gyorsan sikerült megszüntetni. ugyanezt megfelelő méretű csípőfogóval (nem erővágóval) szvsz fél perc alatt meg lehet csinálni. fél perc matatás egy bringánál nem sok, ahogy le szoktam zárni a bicóimat, úgy sokkal többet is szoktam bíbelődni velük.

38
Perillustris képe

Akkor lecsukatom őket, mert

Akkor lecsukatom őket, mert ők a tolvajok!

39
HGabor képe

Vastagabb fajta (ujjnyi

Vastagabb fajta (ujjnyi vastag) sodrony atvagasanak szintideje nalam 40s korul van egy sima parszazforintos csipofogoval, ami egy ovtaskaba is befer. Egy kis gyakorlassal szerintem sikerulne fel perc ala vinni. Elotte en sem hittem, de amikor magam probaltam ki leesett az allam! Azota ha csak tehetem tertok bemutatot ismerosoknek.

40
jenessanyi képe

Pár ezer forintért lehet

Pár ezer forintért lehet venni áttételes csípőfogót, ugyanakkora mint a többi, csak a vékony sodronyt 1 vágással viszi.

41
Marton Jean képe

hello! nemolvastam végig az

hello! nemolvastam végig az egésszet, de valaki már járt úgy vagy halott oylanról hogy U-lakatot leszedtek?(főleg az érdekelne hogy kryptonite-ot)
És az is hogy milyen szerszámmal szedhették le! előre is kössz!

42
jenessanyi képe

Lopásról nem tudunk, csak

Lopásról nem tudunk, csak olyanról amikor a korlátot szedték ki a falból, amihez volt lakatolva a keró. Leszedni flexen kívül mással nem nagyon lehet.

43
pata képe

A múlt héten volt nálunk

A múlt héten volt nálunk a campuson az elhagyatott bicaj begyűjtés (kell rá egy cédulát rakni, hogy van gazdája, amin nincs, azt levágják és újra szétosztják a diákok között). Láttam hogy csinálják, a sodronyt egy közepes erővágóval egy vágással, U-lakat mögé valami kerámia vagy ilyesmi lapot tettek, és acetilénlánggal vágták, néha káromkodtak mert az égő műanyagborítás büdös volt.

Egy bicaj kb 5 perc volt előkészülettel együtt (nagyon sűrűn vannak a bicajok, nehéz volt hozzáférni, sokat tököltek hogy egy se sérüljön, se az amit elvisznek se az amit nem). Három ember csinálta. Nézte őket vagy 30 kíváncsi lakó (köztük én), szóval lopási technikának nem jó :-)

44
Badar képe

Jonehany fajtat egyszeruen

Jonehany fajtat egyszeruen lefeszitenek. Kisebb femrud keresztbe atdug, erosen megteker...
Az az 500ft-os biztos jo alany volna a demonstralashoz, de dragabbak is eltavolithatoak igy. Azt hiszem az U vegenek a kialakitasa vedhet ez ellen, mint pl a kryptonitok ferde vege stb.

45
Marton Jean képe

köszi hogy írtatok, de

köszi hogy írtatok, de akkor felmerül bennem a kérdés, hogy a kryptonite láncokon, hasonló a lakat mint az általuk gyártott u-lakatok anyaga, akkor úgymond a lánccal se érek sokat? belehalok ha ellopják a bringám,én építettem én jártam utánna mindennek, gondolom sokaknak nemkell bemutatni az érzést. Mondjatok tippeket mivel hogyan hova kell lekötni a gépet!

46
szabomikulas képe

Ha olyan zárat keresel,

Ha olyan zárat keresel, amit egyáltalán nem lehet kulcs nélkül kinyitni, akkor még nagyon sokáig kell keresned. Az, hogy 5 perc alatt elvágják lángvágóval az lényegtelen. Egy tolvaj nem fog öt percet tölteni egy bicikli ellopásával, pláne nem lángvágót használva, ami azért nem kicsit feltűnő.

47
jenessanyi képe

U-lakattal nehéz és stabil

U-lakattal nehéz és stabil vas tereptárgyhoz a vázat, és lehetőleg első vagy hátsó kereket együtt. Ha gyorszárasak a kerekek akkor érdemes 2 lakattal járni, az egyikkel a vázhoz kötni az egyik kereket, a másikat a vázzal a tereptárgyhoz.

48
Wilika képe

Szerintem pont fordítva: ha

Szerintem pont fordítva:
ha gyorszáras akkor elég egy lakat, mert akkor (nekem legalábbis) egy lakatba belefér a tereptárgy, a váz, az első- és a hátsó kerék. Ha csavaros, akkor rögzíteném azt egy plusz lakattal.

49
-ogre- képe

azért megnézném azt a

azért megnézném azt a barmot, aki 14-15ös villás kulccsal lelop egy anyás kereket... :)
a gyorszár teljesen kétélű dolog. nem irigylem azt, akinek naponta többször is ki-be kell tenni a kerekét. tudom, hogy vabbak gyorskioldós fékek pont ezért, hogy pl egy 28mm külsőt ne kelljen át- meg visszarángatni a fékpofákon keresztül, de szerintem az egész felesleges macera.
hátsón meg egy vicc pl ss gépeknél. de ez csak 1 vélemény a sok közül :)

50
Wilika képe

"SS gépeknél" most

"SS gépeknél"

most elképzeltem, ahogy egy náci repülőbombázónak lopják a hátsókerekét :)
bevallom engem abszolút nem zavart a ki-berakosgatás, de még a 28-as kereket is ki tudtam rántani a fékektől függetlenül. :)

51
Peta képe

Junkersek hátsó kerekeit

Junkersek hátsó kerekeit is Abussal zárták :)

Egyébként a kerékkivétel tárcsás keréknél is szívás, mert visszarakásnál tuti súrlódni fog.

52
-ogre- képe

nemtom, neked hogy vannak

nemtom, neked hogy vannak beállítva a fékjeid, de nekem elég szorosan ahhoz, hogy ne tudjam csak úgy kikapni.
a ss rövidítés pedig sajnos elég szerencsétlen félreértésre adhat okot, de mi már megszoktuk :D

53
bringasalsa képe

Én sem tudom. Még

Én sem tudom. Még kicibálni se.

Két lábbal vagy két keréken, négy lábbal vagy négy keréken?

54
Cso képe

= ) azon megse lepődök...

= ) azon megse lepődök... de aki arra készül, hogy kiveszi, annak nem okoz különösebb problémát!

---------------------------------------------------------

Cso! on the road...

Please don't hit me!

55
mcysh képe

nézd === bácsi a biciklin

nézd
===
bácsi a biciklin

56
-ogre- képe

ez melyik volt? anya vagy

ez melyik volt? anya vagy gyorszár?
ha meg valaki egy konkrét dolgot akar ellopni, azt el is fogja :(

57
mcysh képe

"ezek nem gyorszárasak,

"ezek nem gyorszárasak, minimum egy kulcs kellett hozzá"
===
bácsi a biciklin

58
szabomikulas képe

mivel: - U-lakat -

mivel:
- U-lakat
- lánc+lakat
- colstok/hajtogatós lakat

hogyan:
- U-lakattal, hajtogatós lakattal a hátsó kerék hátsó háromszögön belüli részét, esetleg a vázat is ha belefér a zárba
- lánccal attól függ mire elég a hossza

hova:
Vagy olyan helyre, ahová eleve nem juthat be a tolvaj, vagy forgalmas helyre ahol sokan látják. Jó erős tárgyhoz.

Nyugodtan vedd meg pl. a New York Lock STD U-lakatot, nagyon erős és se túl nagy, se túl kicsi. Ha túl nagy, akkor könnyen támadható, ha túl kicsi, akkor nem tudsz vele rendesen lakatolni.

59
Zsurmi képe

Ha jó lakatot (U lakat,

Ha jó lakatot (U lakat, lánc, összehajtható) használsz, és jól lakatolsz (hátsó háromszögben hátsó keréket, esetleg váz nyeregcső részét is befogva) többet nem tehetsz. Ez most még elég jó védelmet jelent. Esetleg imbuszos, vagy egyéb profilú kulcsos gyorszár (1600-4000 Ft-ért láttam boltban) a kerekek és a nyereg ellopását a "nem éri meg" tartományba tolja.

Azért a bicikli csak egy tárgy. Inkább egy másik embert szeress ennyire.

-
Zsurmi

60
rafinator képe

mondjuk nyilván nem azért

mondjuk nyilván nem azért kerülnek a márkásak annyiba amennyibe. Kétségtelen hogy egy bizonyos összeget a márkáért fizetsz, de sztem azért a márkásakban jobban meg lehet bízni.

61
Vitéz képe

Drága bringáknál szvsz

Drága bringáknál szvsz nem lényeg hogy 2000-rel többet fizetsz a lakatért. Valaki írta nemrég a fórumon:
"Nem vagyok elég gazdag ahhoz hogy olcsó dolgot vegyek."

62
errorka képe

Asszem jutyubon volt fent

Asszem jutyubon volt fent valami magyar video, amikor a nyugatinal szoszmotolt az arc, ha jol remlik akkor valami 2 orat fureszelte, es asszem az noname U-lakat volt.

Az 5 perc alatt elvittek sztori nekem is hihetetlen, hacsak nem regi szerias Krypto volt. Azt ugyebar golyostollal nyirtak kifele, de az ujabbak mar biztonsagosak.

http://hercehurca.hu/node/314

Keeper 5k penz. Sztem eleg jo vetel. raadasul eleg nagy is, ami nem hatrany egy U-lakatnal, de meg igy is rovid volt egyszer.

Akit bovebben erdekel a tema olvasgassa itt vegig a lakatos linkeket -> http://criticalmass.hu/lakat. Megeri...

- errorka

63
szabomikulas képe

Ebben keress rá a granit

Ebben keress rá a granit szóra:

http://www.foldsoc.co.uk/stolen.html

64
proof88 not logged in képe

"a long metal scaffolding

"a long metal scaffolding pole"
ez olyan emelő cucc (nem jut eszembe a neve)?
Ezek a Granit X-Plusok jó nagyok, szerintetek mi a minimális méret, ahová még befér egy olyan "emelő cucc"?

65
szabomikulas képe

Én úgy értem, hogy sima

Én úgy értem, hogy sima rúddal nyírták ki a lakatokat. Lehet, hogy a hosszabb verziója volt a lakatnak, a 300 mm-es, abban jobban elfér a szerszám meg kisebb erő kell az eltöréséhez. Az én lakatom 260 mm-es belül, ez általában túl nagy. Én a 20 centit gondolom optimálisnak, legalábbis az én sárvédős, vastaggumis városi biciklimhez. Az még szinte mindig elég lenne a lakatoláshoz, de már nem nagyon maradna hely feszegető eszköznek.

66
pata képe

scaffolding pole =

scaffolding pole = állványzatrúd, pl olyan fémrúd, amit az épületek restaurálásakor az épület köré emelt állványzatban használnak

67
proof88 képe

Nem tudom ezt most

Nem tudom ezt most elképzelni, most szétverték vele vagy hogy hajlítgatták el? Azért nem hiszem, hogy rudakkal olyan könnyű lenne ezt az u-lakatot kinyitni ... :S

http://people.inf.elte.hu/proof88

68
somma képe

Itt valami nem

Itt valami nem stimmel.

Eddigi tudomásom szerint annak van elméleti lehetősége, hogy az U-részt választják el a lezáró, egyenes mechanizmustól, minthogy a kettő csatlakozása a lakat leggyengébb pontja. Itt viszont azt írja, hogy "intact at the locking mechanism bit, but snapped crudely in half at the 'U' section which is supposedly strengthened solid steel".

Tehát a tizenvalahány milliméter vastag vasat törték volna el ahelyett, hogy a lezárónál próbálkoznak? Lehet, hogy az én képzelőerőm szegényes, de nem tudom elképzelni, mit mihez kell feszíteni ahhoz, hogy egy ilyen vas törjön.

69
proof88 képe

Igen, én sem

Igen, én sem értem.

http://people.inf.elte.hu/proof88

70
errorka képe

Finom. Ebbol is latszik,

Finom. Ebbol is latszik, hogy ellophatatlan nincs. De ha megnezed hany cangat visznek el igy, meg hanyat, ami nem U-lakatos, akkor azert kijon az U-lakat ertelme, es az hogy a "hetkoznapibb" tolvajok nagy reszen kifog ez a megoldas. Nyilvan majd felfejlodnek ok is.

Olyan ez, mint a hackerek elleni kuzdelem, a CD/DVD masolas vedelme, stb. Par evente elojonnek azzal, hogy ez igen, fel nem torik az eletben soha. Aztan eltelik 2 honap, es helo van.

Ha lesz olyan megoldas, amivel konnyen kinyirjak az U-lakatot, akkor jonni fog a DZS-lakat... Remelhetoleg minel kesobb...

- errorka

71
_WoL_ képe

kryptonite-ot három helyen

kryptonite-ot három helyen biztosan tudok a városban:
- pajtabolt
- luongo
- bringabutik (az olcsóbb online rendelés esetén személyes átvétellel meg lehet úszni a postaköltséget)

és hát igen, szemed féme, szal olcsó, gagyi lakattal csak magadat szopatod, nem a tolvajt...

de aki még nem tette, az olvassa végig a lakat topicot, megéri.

--------------------
[The more ridiculous a belief system, the higher the probability of its success]

72
rafinator képe

én a Pepedálban vettem :P

én a Pepedálban vettem :P

73
Marton Jean képe

én gondolkodtam azon hogyha

én gondolkodtam azon hogyha kicsit leljebb megy a dollár(szerintem megéri e-bay-ezni), lehet benevezek valami faja, kryptonite
u-lakat-ra és lakatoslánc-ra, igen tudom hogy mennyibe fáj ez a kettő, lehet butaságot csinálok ennyit ennyiért, szerintem ezt nemlehet tulzásba vinni(mondjuk várom a reakciókat :D!) a lekötés pedig a következő módon történne, a láncot a hátsó villán és kereken keresztül oda valami stabil helyhez, úgy hogyha átfér a nyereg pálcáján akkor azt is, ha nem fér át akkor ha marad hely a lakaton 2áncvég miatt akkor azt kattintom rá a nyeregre,így 3 dolgot stabilna lezárok, az U-lakatot pedig az első kerékkel és a vázzal szintén valahová. Remélem ezt azért ottalálom akár egy iskolai nap lejártával egy buli/koncert után.

74
jenessanyi képe

Nem tudom hogy hány 100

Nem tudom hogy hány 100 ezres keróval közlekedsz hogy ilyen lakatot akarsz venni, de egyszerűbb a 2 lakat árából egy városit összerakni, 1db 5 rugós kripto U-lakattal. Senki nem akarja majd elvinni, és a jó keródat sem koptatod a városban.

75
_WoL_ képe

azért azt ne feledd, h

azért azt ne feledd, h mindezt magaddal is kell cipelned. gondos lakatolásnál egy u-lakat elég. persze imho.

--------------------
[The more ridiculous a belief system, the higher the probability of its success]

76
Marton Jean képe

70-80 körül van a

70-80 körül van a singlespeed-em(spd cipő nélkül) csak nagyon összenöttem vele, intéztem a szinteret, mindennek utánnajártam hogy mi-mi csoda, és kurvára nemakarok ennyi időt meg pénzt rákölteni, inkább akkormár 20ezret zárra, meg hogyha van 2zár, akkor tudok variálni, pl. hogyha tudom hogy ide oda csak 5percre megyek be akkor csak u-lakat-ot rakom rá, vagy ha pl. elindulok akkor csak eggyiket viszem magammal! várom a további segítségeket kommenteket :D

77
jenessanyi képe

1db U-lakattal általában

1db U-lakattal általában mindent meg lehet oldani, és az 5 ezres kriptohoz ugyanúgy nem fognak hozzányúlni ahogyan a 20 ezres fahgettaboudithoz sem. Vagy esetleg vehetsz hozzá még egy láncot is, csak az úgy már baromi nehéz lesz, és szerintem túlzás is. Nekem még soha nem volt olyan hogy ne tudtam volna rendesen lakatolni akár a legkisebb u-lakattal, bár én láncot használok tehát ilyen gondom nem is nagyon lesz :)

78
petiz képe

akkor ezt a bicódat szépen

akkor ezt a bicódat szépen fent tartod a lakásodban, és csak örömbringázáskor használod. és fogod, és veszel egy lestrapált rozsdás vázú nyekergős öreg tanyabájkot 8 ezer forintért és veszel hozzá 3500 forintért egy citadel u-lakatot. és minden meg van oldva, a szar bringát tuti nem lopják el, de az u-lakat meg véd, ha esetleg a tolvaj csakazért is poénból leerővágózná, a másik bringádat meg csak hétvégén használod túrázni, és amikor használod, mindig rajta ülsz. ennyi.

Jövünk Amszterdam, jövünk, felzárkózunk!

kerekparosklub.hu/eszak-pest

79
pata képe

veszel egy lestrapált

veszel egy lestrapált rozsdás vázú nyekergős öreg tanyabájkot 8 ezer forintért

Nekem mindig az szokott történni az olcsó, lestrapált bicajokkal hogy elkezdem felújítani őket, nem hobbiból, hanem pl szeretem ha jó fék van rajta, mert azon múlhat az életem, aztán különböző alkatrészeken észlelem, hogy jobb ha most cserélem őket mint hogy ha egy vadabb tekerésnél szétmennek alattam, stb. Biztos valamit rosszul csinálok, de eddig az olcsó bicajokból mindig nagyon drágán jöttem ki :-)

Inkább veszek egy normális bicajt, és egy jó U-lakatot, és ha ellopják, akkor meggyászolom, de U-lakattal még sohasem loptak bicajt tőlem sehol.

80
-ogre- képe

nekem a krypro evo mini a

nekem a krypro evo mini a fő lakatom, és ha olyanom van, akkor viszem a series4-et is, ami eggyel nagyobb. oszlophoz, masszív városi padokhoz, gázcsőhöz, stb. felnire lehet lakatolni és nem nehéz. igaz a kettő kb 20ra jött ki, de nem nagyon aggódom, ha akárhol is hagyom a bringámat. én is nagyon sokat melóztam mindegyikkel, hogy megérje ennyit költeni a védelmükre.

81
Zsurmi képe

A láncal szinte bárhol

A láncal szinte bárhol tudsz lakatolni, de nem nagyon hordható a vázon.
Az U lakat a legjobb kompromisszum súlyban, de nehezebb a lakatolás.
A hajtogatós a legpraktikusabb, de drága és annyit ér, mint egy közepes U lakat.

Szerintem 2 lakatot használni nap mint nap idegesítő/fárasztó. Ráadásul sokszor a tereptárgyakon csak csak egy ponton lehet odakötni.

Ha preferálod a "kerékferdítős" kerékpártárolókat, akkor jó lehet a 2 lakat: egyel a tereptárgyhoz kötni a másikkal a kereket a vázhoz. De ez is macera.

-
Zsurmi

82
Cso képe

nem elég az U-lakat, okosan

nem elég az U-lakat, okosan kell használni! s nem így...

---------------------------------------------------------

Cso! on the road...

Please don't hit me!

83
-ogre- képe

hát igen... ilyet már nem

hát igen... ilyet már nem is tudom hány éve nem csinálok, pedig akkoriban még csak spirálzárral "lakatoltam" :)

84
Wilika képe

Ilyen nincs, csak

Ilyen nincs, csak kitaláljátok, hogy aztán jót röhögjünk. Nem, nem és nem.

Amúgy elgondolkodtam, hogy tényleg csak egy poén. A bicikli sem tűnik egy teszkósbringának, krypto lakatot sem vesz csak úgy a hozzá nemértő...
De lehet, hogy tényleg csak én bízom nagyon az emberek minimális értelmi szintjében.

85
Marton Jean képe

lol, durva, boltba sikerült

lol, durva, boltba sikerült a legdrágább és talán a legjobb u-lakatot megvásárolnia, erre a drót kerítéshez leköti, ez a mi országunk...

86
jenessanyi képe

Az ha valakinek pénze van,

Az ha valakinek pénze van, nem azt jelenti hogy agya is :)

87
feb képe

Honnan tudod, hogy hol

Honnan tudod, hogy hol készült a kép?

88
mcysh képe

Pár napja már belinkelték

Pár napja már belinkelték a mellélakatolós topicban. Valamenyik egyetemi campuson.
===
bácsi a biciklin

89
Vegha képe

Én is fahgettaboudit-et

Én is fahgettaboudit-et használok. Elég nagy kompromisszum, mert ez az egyik legnehezebb U lakat, ami azt jelenti, hogy a többiekhez járó váz konzol ezt nem bírja el, nem is fér bele. szóval táska. De legalább ott merem hagyni bárhol (ok, most hazudtam) és megtanultam, hogy a legtutibb lakat is csak 50% biztonság, ha végül egy ujjnyi vastag kábelhez zárok.

(Egyébként azt láttátok, h. a Dohány utcaxSíp utca sarkán, pont az újonnan telepített bringatárolók mellé lakatol folyton egy lúzer társaság? Az egyiknek ma reggel már csak az első kerekét láttam odazárva.)

90
mcysh képe

Jaja, szoktam nézni!

Jaja, szoktam nézni! :-)
===
bácsi a biciklin

91
_WoL_ képe

darwinism

darwinism (:

--------------------

92
Vegha képe

bár felállítva, de még

bár felállítva, de még mindig ott van

93
Vitéz képe

Kryptonite evolution mini-t

Kryptonite evolution mini-t szeretnék venni. 11000 alatt lehet valahol kapni?

94
Drody képe

MK tag vagy

MK tag vagy e?

........................
Formaharc és sci-fi.

95
lmariann képe

én az vagyok, és én is

én az vagyok, és én is most készülök venni. hol van mk kártyára kedvezmény?:)

Salud y pedal!

96
AttentoRedaz képe

itt biztosan , és közel is

itt biztosan , és közel is van, és lehet lakatolni is normálisan

Priority for People, rather than automobiles

97
er13a18 képe

miért?

miért?

98
Drody képe

Ez mindkettőtöknek

Ez mindkettőtöknek válasz: :-)

Itt vettem Kryptonit Evolutionnak a karcsúbb változatát két hete, MK kártya felmutatásával 12 000.- helyett 10 000.- volt.

........................
Formaharc és sci-fi.

99
Mr.Saint képe

Mindenre adnak kedvezményt,

Mindenre adnak kedvezményt, vagy csak lakatokra??

100
lmariann képe

Ha megnézed az MK oldalt,

Ha megnézed az MK oldalt, akkor nem ír korlátozást. Szóval mindenre. Luongo és Bringaboard tartozik a kedvezményt kínáló boltok közé.

Salud y pedal!

101
Mr.Saint képe

Köszi. Igazából nem is

Köszi. Igazából nem is nagyon néztem ezt a szolgáltatói kedvezményt... A MÁV kedvezménnyel meg majd 3* többet nyertem, mint az éves tagság :D

102
AttentoRedaz képe

Én megkaptam a kedvezményt

Én megkaptam a kedvezményt alkatrészre, szervízre, mindenre

Priority for People, rather than automobiles

103
er13a18 képe

köszi!

köszi!

104
Vitéz képe

Nem, inkább lakatra

Nem, inkább lakatra költök...
Bringabutikban 10700ba fáj.
Ennél olcsóbbat reménytelen keresni?
Esetleg valami nagykerből?

105
Nuvanda képe

Szerintem nem sok évi

Szerintem nem sok évi 5ezer, és ezzel az ÜGYET is támogatod!
És a baleset és felellősségbiztosítás is jól jöhet egyszer.

106
Vitéz képe

Szerintem se sok érte az

Szerintem se sok érte az 5000 ft, csak az a baj, hogy még sose tudtam rászánni 5000 forintot. Építsünk bringát, vegyünk lakat, vegyünk ruhákat hozzá, vegyünk bukót, vegyünk táskát, és valahogy ezek kézzelfoghatóbbak mint az MK-tagság...Ugyanakkor tudom hogy jól járnék azzal is, de még nem szántam rá keretet. De tervezem:-)

107
Nuvanda képe

Van tagkártya, meg lesz vmi

Van tagkártya, meg lesz vmi tárgy is (még titok mi), ami kézzelfoghatóan bizonyítja az MK tagságod. :-)

Gondold végig, mennyi haszontalan dologra költesz nap mint nap, gyűjtsd azt a malacperselyedben, és már csak egy kalapács kell hetek múlva, és... :-)

108
Drody képe

Egy év alatt simán

Egy év alatt simán visszahozza az árát. Eddig lakaton spóroltam 2 000.-ot, Bringaexpo jegyárából fogok spórolni 500.-ot. És ez még csak az év eleje. :-)

........................
Formaharc és sci-fi.

109
Vitéz képe

Tisztában vagyok ezzel, de

Tisztában vagyok ezzel, de hiába a magas kamat, ha nincs tőke:-)

110
Wilika képe

Megint Közgázt tanulsz?

Megint Közgázt tanulsz? :P

111
feb képe

Én a lakaton rögtön 12

Én a lakaton rögtön 12 ropit spórolok...

112
Drody képe

100 000.-os lakatot vettél?

100 000.-os lakatot vettél? :-D

........................
Formaharc és sci-fi.

113
feb képe

Majdnem... ;D

Majdnem... ;D

114
lmariann képe

Hasonlóan vélekedek. Nem

Hasonlóan vélekedek. Nem szeretek tagdíjra pénzt kiadni, de az MK nagyon hasznos. Baleset és felelősségbiztosítás (sokan tudnának mesélni, hogyan nem kellett fél milliót kifizetniük), a Burger Kinges 15 %-ról nem is beszélve:P

Egyébként mivel én is most veszek lakatot. Ha gondolod, megvesszük együtt és használjuk az én MK kártyámat.

Én itt szándékoztam vásárolni: bringaboard.hu

10 % lejön az árból a kártyával.

Salud y pedal!

115
er13a18 képe

phűha! SAIKO Blue Trendi

phűha!

SAIKO Blue
Trendi Japán alumiunium U-lakat
Minimális súlyú, kis helyen elférő
(akár egy nagyobb zsebben is!)
Nagyon alacsony súly: 250g!!!
Falvastagság: 14mm Belső mérete:110x77mm

116
stp1 képe

én nem bíznék egy olyan

én nem bíznék egy olyan lakatba ami könyebb mint a pl. kormányom... :o

*
Downhill is the light in the life!
&
Downhill is a way of life!
*

117
er13a18 képe

dehát trendi ;)

dehát trendi ;)

118
stp1 képe

ja tényleg, akkor rohanok

ja tényleg, akkor rohanok venni :D

*
Downhill is the light in the life!
&
Downhill is a way of life!
*

119
Vitéz képe

Én is gondolkoztam már

Én is gondolkoztam már rajta....de végülis inkább úgy döntöttem hogy gem-kapocsból hajtogatok magamnak u lakaT ;)

120
Zsurmi képe

Trendi Japán alumiunium

Trendi Japán alumiunium U-lakat

Khm-khm. Még ha gyémántszálból vagy szén-nanocső sodronyból lenne (GY.K.: sci-fi anyagok). De alumínium?

-
Zsurmi

121
Nuvanda képe

És ha leégetik, az is

És ha leégetik, az is sci-fi?

122
Peta képe

LOL :D Gyémántot azért

LOL :D
Gyémántot azért nehéz :)

123
Jujika képe

Szeretnék egy U-lakatot az

Szeretnék egy U-lakatot az első kerekemhez. Általában a hátsót és a vázat szoktam lakatolni, arra van is olyan, amiben megbízom. Előre milyet javasoltok? Eddig a KRYPTONITE KRYPTOLOK SERIES 2 MINI-vel és a KRYPTONITE EVOLUTION MINI U-LAKAT-tal szemeztem, de nyitott vagyok bármilyen kicsi lakatra, amire rábízhatom az első kerekem biztonságát, nem megy rá a fél fizetésem és nem szorul be a zárszerkezete egy kis eső után. Amíg nincs jó lakatom, nem merem a városban egyedül hagyni a biciklim.

124
pata képe

Mindkettő jó. Ha úgyis

Mindkettő jó. Ha úgyis két lakattal lakatolsz, akkor próbáld a legkisebbet venni az első kerékhez, ami még a vázhoz zárja (vidd el a bringát próbálni).

125
-ogre- képe

az evo mini nagyon jó, de

az evo mini nagyon jó, de ha kizárólag első kerékhez akarod használni, vannak keskenyebb és könnyebb lakatok is ennél. az evot én fő lakatnak használom, és ha sokáig kell valahol otthagyni, vagy gázosabb helyre megyek, viszem a series2 minit. ami miatt jó ez a kombó, hogy tudom váltogatni a zárakat. :)

ogreflikker

126
Jujika képe

A "masszív" lakatomat még

A "masszív" lakatomat még a montimhoz vettem, oda elég volt egy is. Abus Bordo, eddig mindenhol tudtam jól használni. Most, hogy lett egy városi női bringám, aminek gyorszársak a kerekei, kéne egy másik lakat is, de csak az első kerékhez, mert a sárhányó miatt nem áll meg a bicikli az első villán. Én a boltok kínálatában eddig ezt a két lakatot láttam ekkora méretben, amikből ki is néztem azt, hogy a kerekemet meg tudják védeni. Milyen keskenyebb lakatok vannak? Én másokat eddig nem találtam.