Hát biztosan röhej, de ez kifogott rajtam.
Az eredetit leszedtem (az nem volt nehéz, elég puha gumi, kifordult), de az újat az istennek sem tudom feltenni. Kb 2 centi felmegy, aztán ha imádkozom sem megy tovább. Olyan közepes keménységű gumi, szóval kalapáccsal vagy ilyesmivel nem menne, ahhoz túl puha :)

Próbáltam guglizni, de nem igazán találtam használható ötletet. Gondolom, valami síkosító :) alkalmazása jó lenne, de olyan kellene, ami nem sík, miután megszárad (és ne száradjon mweg hamar, tudjak kicsit szenvedni vele).

Ti hogy csináljátok? :(

(próbáltam bevizezni, hátha picit segít, de kb semmit)

kösz :)

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
gergosipos képe

Hat én folyamatos víz alá

Hat én folyamatos víz alá tartással szoktam felrakni, de szerintem megpróbálkozhatsz ablakmosóval is pl. De biztos lesz valaki aki tud ennel profibb modszert is:D!

2
Cseya képe

TF2-est szoktam aláfújni,

TF2-est szoktam aláfújni, ha nagyon nem megy, akkor lapos fejű csavarhúzóval alásegítek. Ha már félig fent van, akkor tele tenyérrel (mármint a teljes felületével) ráütögetem a kormányrúdra, hogy ne csússzon félre.
A szilikonspray egy idő után elpárolog róla/alóla, s akkor már nem is fog csúszkálni.

Egyébként az egyik legjobb játék, holtversenyben az első váltó bowdenezésével.

3
Bikk képe

nálam a szappanos víz a

nálam a szappanos víz a nyerő

4
HFS képe

Hajlakk .

Hajlakk .

5
Bencze képe

Hmm, mi az a TF2? Hajlakkot

Hmm, mi az a TF2?

Hajlakkot lehet, hogy érdemes lenne beszerezni, amerikai oldalakon is ezt olvastam közben... nabumm, életemben nem vettem ilyet, de lehet, most veszek kipróbálni, ha kell :)

Időközben megnézem a szappanos vizet...

Szerk: hát az első sekély 20-30 perc kínlódással felment. Vagy én vagyok hülyébb az átlagnál, vagy ez valamért télleg nehéz volt. Szappanos vízzel csináltam, attól ugyanúgy nem akart menni, de egy ronggyal fogtam és csavargattam le-fel miküzben befele toltam aztán ilyen fél mm-enként felment (ütögetéstől csak én fáradtam el de nem ment befele, fene a rugalmas gumiját).
A másiknál nem volt erre türelmem, a kormányt bekentem picit beáztatott szappannal. Kb 5 perc volt így.

Most persze még főleg a második elég könnyen csúszkál. Ha Isten tudja hogy, de egyszer kiszárad a víz alóla (de jó, 6 napig szabin leszek és biciklit nem vihetek magammal), akkor stabilan fog állni. De ha egyszer beázik (habár az elég nehéznek tűnik), akkor max egy esés elébe nézek :p

Kösz a tippeket. Talán a hajlakkot is megnézem következő alkalommal :)

Lehetetlennek tűnt, de azért figyelemre méltó, kis síkosítás ennyire kellemessé tudja tenni... ég és föld :p

6
jenessanyi képe

Nem tudom ti hogy vagytok

Nem tudom ti hogy vagytok vele, én egy kis nyállal bekentem a kormányt, meg a markolat belsejét, úgy felcsusszant rá mint a huzat. Talán még a hajlakknál is jobb volt. Csak utána várni kell míg megszárad, bár ilyen időben a napon hamar. Nekem sikerült olyan 3-4 fok környékén megcsinálni, és így vagy 2 napig picit még mocorgott a kezem alatt :)

7
szoldi képe

én úgy szoktam, hogy egyik

én úgy szoktam, hogy egyik oldalra egy kicsit felcsapkodom, majd a kormány másik végét befogom, hogy ne férjen ki rajta levegő. Csak simán felcsapkodod tenyérrel. Állat haverom, amikor félúton elakad egy injekciós tűvel lőtt be szappanos vizet alá :D

-------------

http://epitemafixim.blog.hu/

8
jazzpeta képe

nekem a wd40 is jóvolt,

nekem a wd40 is jóvolt, ugyanúgy száradt mint a hajlakk

leszedéshez alányúl vékony laposcsavarhúzóval, wd40 befúj, csavarhúzó körbemozgat, leszed

felrakáshoz kormányra távolról wd40 spricc, gumimarkolatra belülre, és ha nagyon szívózik akkor gumikalapáccsal ráütöm.

9
Sheffy képe

Én is WD40-el szoktam

Én is WD40-el szoktam kicsit megkenni simán felcsúszik a kormánycsőre a markolat WD40 megszárad és teljesen jó nem mozog, stabil, leszedésnél ugyan így WD40 befúj a markolat alá és lejön. :)

10
pfm képe

a kormányrúd másik

a kormányrúd másik végén kompresszorral levegőt fújsz be, miközben tolod fel a markolatot.

11
Dor_ka képe

en WD40 et fujtam ala(persze

en WD40 et fujtam ala(persze csak modjaval), meglepo modon nem akar lejonni... Szal bevalt.
Dóri

12
Zsurmi képe

A felrakáshoz: hajlakk.

A felrakáshoz: hajlakk. Amíg nedves, sikosít (3 perc). Száradás után (24 óra tuti elég), ragad.

A levételhez WD40.

-
Zsurmi

13
kohalmyk képe

A gumi melegítésre lágyul,

A gumi melegítésre lágyul, nekem pár perc hajszárítózással gyönyörűen lejött és aztán vissza is tudtam tenni ugyanígy (fékkar csere miatt szedtem le). Elég volt felmelegítve csavargatni és közbe húzni/tolni. Így tuti nem marad alatta semmi, amin utána nem kívánatosan csúszhatna.
Régi topic, de én is innen próbáltam tájékozódni, ezért megosztom :).