Kedves Akciótársaim!

A zebra-akcióra (ez úgy hangzik, mint egy hetvenes évekbeli ifjúsági krimi címe) szeptember 7-én, 8-án vagy 9-én kerül sor. Erősen időjárásfüggő, mert ha esik vagy csúszik az út nem szeretnénk megcsinálni. Célunk ugyanis nem az, hogy bárkinek az életét vagy vagyonát veszélyeztessük, hanem hogy megmutassuk, milyen tarthatatlan a helyzet ma az utakon.
Most nem érjük be a szomorú valóság megmutatásával, mint itt: http://www.youtube.com/watch?v=zm7jaCpCaNc, hanem minden esetben rendőrségi feljelentést teszünk, tanúkkal, videofelvétellel alátámasztva.
A részletek megbeszélése előző héten történik, szeptember másodikán, legyen mondjuk este fél nyolckor a Fogasházban (http://fogashaz.blogspot.com/).
Javaslatokat, véleményeket és lelkes csatlakozókat várunk szeretettel. Ha elegen összejövünk, több helyszínen is meg tudjuk csinálni, ami azért fontos, mert... (de ezt majd a személyes megbeszélésen) :)
K.E.

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
miló képe

Szuper, megyek:-)

Szuper, megyek:-)

2
. képe

Vigyétek az indexes

Vigyétek az indexes újságírót is, aki a zebrás videót csinálta.

----------------------------------
Valamint autómentes településeket!

3
Kisember képe

Jó ötlet. Mi az

Jó ötlet. Mi az elérhetősége? Te ismered? Hozzad!

4
. képe

Nem ismerem. Idén még nem

Nem ismerem. Idén még nem megyek sehova, babázom.

http://index.indavideo.hu/video/Halalzebra

A végén a stáblista:
Botos Tamás, Iván Róbert, Kovács Ádám, Tenczer Gábor
hello@indexvideo.hu

5
ping képe

mennék én is

mennék én is

6
Mr.Saint képe

Feljegyezve, ha ráérek,

Feljegyezve, ha ráérek, megyek.

7
Tomacher képe

dobtam mailt ahogyan azt

dobtam mailt

ahogyan azt ígértem kamerával megyek.

------------
Life is Random

8
atomboy képe

Az ott keszult videok

Az ott keszult videok nyilvanosagra lesznek hozva?

atomboy

9
Kisember képe

Én szeretném

Én szeretném

10
Vegha képe

ha jól tudom épp azzal

ha jól tudom épp azzal sértetek személyiségi jogot. jól tudom ?

11
Wilika képe

Rendőrségnek

Rendőrségnek rendszánokkal, nyilvánosságnak kitakarással nem megoldható?

12
Vegha képe

szerintem is ez lenne a

szerintem is ez lenne a szabályos. (etikus?)

13
Kisember képe

Etikus, b.meg?! Éppen ki

Etikus, b.meg?! Éppen ki akar valaki vasalni, teljesen szabálytalanul és akkor nem etikus megmutatni???
Ha kedve van, majd feljelent, de az is a nyilvánosság előtt fog zajlani.

14
Vegha képe

értem. szerinted aki nem

értem. szerinted aki nem áll meg, az eltökélt gyilkolási szándékkal teszi azt?

az akció demonstrációs jellegébe automatikusan integrálva van néhány ellenfeljelentés, ezt gondolom Te is sejted. ha ráadásul nyilvánossá teszed, az már felkérés keringőre. innentől kezdve nem látok lényegi különbséget a két (ellen?)fél között.

egyébként tényleg nem értem: minek publikálni ? feljelentés, aztán jónapot! menjen Isten hírével...

15
Wilika képe

Ha jól sejtem a

Ha jól sejtem a nyilvánosság nem véletlen. Ha csak felveszünk pár embert, feljelentjük, ők megkapják a csekket, stb. akkor csak az a pár ember fog esetleg legközelebb megállni a zebránál.
Ha ez valamiféleképp nyilvános lesz, akkor többen látják, hogy "baszki, ezek feljelenthetnek, ha nem állok meg a zebra előtt", és nagyobb tömegek tanulnak pár ember hibájából.

16
Kisember képe

"eltökélt gyilkolási

"eltökélt gyilkolási szándékkal teszi azt"
Nem, nem mondtam. Az indítéka teljesen hidegen hagy. Lehet, hogy figyelmetlen volt, lehet, hogy szándékosan csinálta, egyre megy: nem adta meg az elsőbbséget. Aztán meg miért jelent fel? Mert felteszem a netre, ahogy átkelek a zebrán és ő pont rajta van? Rajta lesznek még többen is,.

17
dova képe

Csak megnyugtatásul jegyzem

Csak megnyugtatásul jegyzem meg, hogy nyugodtan nyilvánosságra lehet hozni olyan felvételt, amin gépkocsik rendszáma látható.

A gépkocsinak nincsenek személyhez fűződő joga.

Ma kaptam a hírt az egyik napilaptól, hogy megvizsgáltatták a kérdést a saját ügyvédükkel is, miután igen kétesnek látszott az ombudsmani állásfoglalás. A lap ügyvédje is úgy ítélte meg, mint ahogy már más ügyvédek is, hogy nem sért személyiségi jogot a rendszámok publikálása.

Szegeden biztos hogy lesz próba jellegű per, mert van aki nagyon az ellenvélemnényt képviseli/hangoztatja, még akkor is, ha ezzel látványosan jogsértő gépjárművezetők mellé áll.

--------Dova--------
elvetemült bűnöző
Ne ítélj elsőre! ... leszek én még büdös paraszt is!

18
miló képe

Közterület.

Közterület.

19
Vegha képe

na és ?

na és ?

20
Wilika képe

Mondjuk sosem értettem,

Mondjuk sosem értettem, hogy mit tudnak egyesek sírni személyiségi jogokkal, meg kutyafülével. Ha olyan helyen jár valaki, ahol kismillióan láthatják, akkor miért zavarja, ha még egy kamera is veszi?

21
Vegha képe

detto. az egész bkv-s

detto.
az egész bkv-s kamerás hisztit is nevetségesnek tartom, hiszen miben különbözik az utcai térfigyelőktől ? semmiben. ráadásul egyik sem azzal a céllal rögzít, hogy utána nyilvánosságra kerüljön a felvétel. márpedig legjobb tudomásom szerint csak az sérti a személyiségi jogot.

22
Wilika képe

Azt az esetet nem ismerem.

Azt az esetet nem ismerem. Hisztiztek,hogy felvesz a 86-os? Vagy mi?

23
Vegha képe

az eddig kameramentes

az eddig kameramentes buszokat akarják a sofőrök védelmében bekamerázni és emiatt pattognak, hogy ez nekik nem tetszik.
az nem tudom miért nem zavarja őket, hogy a bkv nem kevés járatán már évek óta CSAK bekamerázott buszok közlekednek. az új vonatokról nem is beszélve.
na de ez nem ide tartozik...

24
miló képe

Ha rosszul tudod, akkor

Ha rosszul tudod, akkor inkább ne írj.

25
Vegha képe

ha nem javítasz ki, akkor

ha nem javítasz ki, akkor minek írsz ?

26
miló képe

Oksa, mondat eleje nagy

Oksa, mondat eleje nagy betű mindig, a másik a bkvés kamerák nem rögzíthetnek.

27
Wilika képe

...már én

...már én pirulok.

28
stp1 képe

ne is mond, nem is értem

ne is mond, nem is értem minek koptatom a billentyűzetem... >.<

29
stp1 képe

Oksa? Az meg milyen magyar

Oksa? Az meg milyen magyar szó? Legfeljebb "rendben".
(Nem kéne grammarnazit játszani).

Ááá, nem. :)
A felvételeket 72 órán belül automatikusan letörlik a berendezések. Amennyiben bűncselekmény esetén a felvételeket felhasználná a nyomozó szervezet, akkor a felhasználás folyamatát és módját - előre rögzített és szabályozott módon - a rendőrség felügyelné.
BKV-Figyelő post az MTI nyomán

30
Don Kartács képe

Közterületen nem sért

Közterületen nem sért személyiségi jogokat semmilyen felvétel és annak publikációja.Nem kell rendszámot/arcokat kitakarni.

http://www.fullyloadedtouring.com/

31
Mr.Pocok képe

Bizony mivel a

Bizony mivel a közlekedésben résztvevő jármű, önként teszi közszemlére a rendszámát a járművén, mivel erre köteles. Ergó nem jogi, csak etikai kérdés mások szabálytalanságának publikálása, de jelen esetben kétség sem merülhet fel ennek szükségességéről, részben az elrettentő, visszatartó ereje miatt, részben ösztönzőleg, hogy még több ilyen akció születhessen meg. Én szurkolok.
-----------------------
1%

32
Perillustris képe

Ez egy jó nagy tévedés.

Ez egy jó nagy tévedés.

33
dova képe

Majd kiderül. Egyelőre az

Majd kiderül.
Egyelőre az MK ügyvédje és más jogértők is vitatkoznak a nemrégiben ismét felkapott ombudsmani állásfoglalással.
Szerintük az autóknak nincs személyiségi joga.

Szegeden most gyűjt anyagot egy srác egy próbapert előkészítendő....

--------Dova--------
elvetemült bűnöző

34
Perillustris képe

De ő a személyeket is

De ő a személyeket is belevette a felsorolásba.

35
Krisztab. képe

Mi lesz pontosan az

Mi lesz pontosan az akció?

*CMS*
_~o
_-\<,_
(_)/ (_)

36
Kisember képe

Átkelünk a zebrán,

Átkelünk a zebrán, szabályosan. Aki nem áll meg nekünk, azt feljelentjük. Részletek a megbeszélésen.

37
zenmacska képe

Várjál, ahhoz, hogy fel

Várjál, ahhoz, hogy fel tudd jelenteni, végülis meg kell állnia nem? :) (Különben kivasal.)
Én is szeretnék részt venni.
"Never underestimate the power of denial." Ricky Fitts

38
Wilika képe

FeljelentJÜK! :D majd

FeljelentJÜK! :D majd mi!

39
Wilika képe

Tetszik, habár a

Tetszik, habár a feljelentés... nem tudom, egyáltalán nem azt állítom, hogy erős, de kétségkívül szokatlan.
Ettől függetlenül ha rendbe jövök, igyekszem ottlenni.

40
Kisember képe

Példát szeretnénk

Példát szeretnénk mutatni, hogy amit mi megcsinálunk, mások is megtehetik. Van más oka is, amit az ügyvéd úr javasolt, de erről majd személyesen.
Tudsz más megoldást? Dobjam meg kővel?

41
Wilika képe

Nem, semmi esetre

Nem, semmi esetre sem.
Amúgy vicces, pont ma elmélkedtem, és blogomon le is írtam mi jutott eszembe. Ugyanis már régóta imádok zebrázni, rákényszeríteni az autóst, hogy bizony meg kell állni.

Amúgy volt amikor mentünk bátyámmal, megálltunk, már a lábunkat is letettük, és úgy mondtuk a néninek, hogy ugyan menjen már át, de ő csak a 3 kérésünkre (lényegében már felszólítás lett) volt hajlandó átmenni.
Szóval jah, szükség van ilyesmikre.

42
Hotyhogy képe

Rendőregyenruhában kellene

Rendőregyenruhában kellene ott átmenniük embereknek.

43
amark képe

Ha el tudok menni biztos

Ha el tudok menni biztos elmegyek de a megbeszélésen nem tudok ott lenni úgyhogy majd itt kérek némi felvilágosítást ha lehet.

44
Kisember képe

Ki tud hozni videokamerát?

Ki tud hozni videokamerát? Egy már lesz, sőt, ha minden igaz, lesz még egy profi kamera is, profi operatőrrel (de ez nem biztos).
Kellene még egy.

45
Tomacher képe

Perill ajánlott egyet az

Perill ajánlott egyet az előző topicban

------------
Life is Random

46
Perillustris képe

Az időponttól függ,

Az időponttól függ, ráérek-e.

47
fori képe

Ha tudok menni (melótól

Ha tudok menni (melótól függ), viszek sisakkamerát, amit akár kézben elrejtve tudunk magunkkal vinni a zebrán.

48
Wilika képe

Ha tudok menni akkor egy

Ha tudok menni akkor egy kézben elférő kisgép 848x480-as, 30 fps, stabilizált videóval, meg egy nagy gép VGA@30fps videós, zoomolható, de remegős (és csak szumma 15 perc fél rá, mert nincs több xD-kártyám)
Ja meg igény szerint állvány.

49
tgz képe

Bár jelen lenni nem tudok,

Bár jelen lenni nem tudok, egy 1 GB-os xD kártyát tudnék kölcsönözni, és akkor talán elég lesz 30 percre is.

- - - - -
Narancs/fehér/fekete Skarpea Glide, rajta hozzá passzoló hullajelölt.

50
err képe

En is tudok hozni. Irtam

En is tudok hozni. Irtam neked privuzit, nem kaptad meg? Mert valasz nem jott :o

- errorka

51
qal nem bejelentkezve képe

Tenczer Gáborhoz tudok

Tenczer Gáborhoz tudok elérhetőséget, azt hiszem, de végülis bárki megkeresheti őket ismeretlenül is ezzel, szerintem.

52
marla képe

Májusi fehérvári 4K

Májusi fehérvári 4K akció: http://negyedikkoztarsasag.hu/akciok/28 (Csak hogy egy fun zebraakció már volt.) Érdemes megnézni a Rémi Gaillard neve alatt lévő linket is, az a francia autósok reakcióját is mutatja (mosolygás, érdeklődés). A magyar videó meghát... (tömegbe simán belehajt az, akinek nagyon kellett sietnie, fotóst majdnem elüti)

---------------------------------------
ha ideírom, hogy lila ffi outi peugeot akkor fogtok látni ám?

53
KoBold72 képe

Legutóbbi 6É

Legutóbbi 6É futás
Szombat 00:50 körül járhattunk az Üllői útnál, ahol a villamosmegállóban két rendőr meg egy háromlábú kamera sebességet mért. (Nagykörút!!!)
Egyébként indokolt volt. Néhány későbbi szembejövőt látva nem is kicsit!
Lehet, hogy a rendőrség barátságosan fogja fogadni a
feljelentéseiteket?
Nagyon remélem!

6É futás
www.6efutas.hu

54
Hotyhogy képe

Nemtuttam mijja turró vót

Nemtuttam mijja turró vót ez amig megnem láttam a napokban valami hirrt rólla! Mossmá érrtem. :D

Egy másik érdekes műfaj a szabadfutás:

http://news.bbc.co.uk/today/hi/today/newsid_8202000/8202792.stm

55
Kisember képe

Bocs, elszállt a

Bocs, elszállt a netem.
Szóval, attól, hogy nem áll meg, még látjuk a rendszámát és simán fel lehet jelenteni. Az akció kétszer két sávos úton lesz, már megvan a terv, de a részleteket együtt dolgozzuk majd ki.
Holnap mindenkinek válaszolok.
Minden kamerának örülünk, mert lehet, hogy nem csak egy helyszín lesz.
K. E.

56
fori képe

Helyszínnek tudnám

Helyszínnek tudnám javasolni pl. a Lehel út és a Hun utca kereszteződését, ahol 2×2 sávon és a köztük levő 2 pár villamossínen kell átkelni. A zebra egyben van felfestve, megszakítás nélkül; jól látható; jól bekamerázható.

57
gex képe

én kicsit visszább (így

én kicsit visszább (így egy nap két helyszínnél is lehetne forgatni) a lehel utca#dévai utcánál lévő villamosmegálló két oldalát is. ott engem háromszor is majdnem elcsaptak gyalog fényes nappal. ha állsz a zebrán akkor is átmennek előtted, bárki megnézheti bármelyik nap bármely napszakában hogy mennyi járókelő toporog az út két oldalán mert nem mernek elindulni.

58
Kisember képe

Én a Budaörsi útra

Én a Budaörsi útra gondoltam, de nyitott vagyok minden megoldásra.

59
err képe

Szomoru, hogy ennyi helyen

Szomoru, hogy ennyi helyen kell akciozni, de szerintem mehet tobb hullamban. Nem kell egy nap alatt lezavarni az osszeset.

Inkabb tobb alkalommal, minosegi munkat vegezve, mint egy nap alatt elkapkodva...

- errorka

60
Kisember képe

Az egyik célunk pont ez

Az egyik célunk pont ez lesz. A CM ügyvédje javasolta. De erről majd később.

61
UÁdám képe

Megyek én is. Ilyenen már

Megyek én is. Ilyenen már én is gondolkodtam, de se kamerám, se kedvem nem volt egyedül. A közeli ismerőseim közül meg nem találtam még egy ilyen "hülyét".

62
rq képe

nem is rossz 5let! néhány

nem is rossz 5let!
néhány rendőr ismerőssel leállunk és videóra vesszük a piroson áthajtó kerékpárosokat, akiket a túloldalon igazoltatnak és feljelentenek...

remek ötleteket szoktam ezen az oldalon kapni, már nem első esetben!

köszönet érte!

63
Kisember képe

Hogy is van ez? Ki megy át

Hogy is van ez?
Ki megy át piroson? Milyen biciklis?

Gondold át még egyszer.

64
rq képe

mit gondoljak!? adtál egy

mit gondoljak!? adtál egy remek ötletet!

a budaörsi út meg lerágott csont, volt pár hete egy ott készült indexes video :))

én mondjuk mindig átengedem ott a szerencsétleneket, mert különben a másnapi ebédet is kérhetnék oda...

a lámpa se lenne ott megoldás, mert akkor ugyanúgy zúgnának át ott a kocsik, max piroson, az meg mindegy, hogy zöldön vagy piroson gázolnak el.

65
radirpok.w képe

"én mondjuk mindig

"én mondjuk mindig átengedem ott a szerencsétleneket, mert különben a másnapi ebédet is kérhetnék oda..."

Remek. Ezek szerint téged biztosan nem jelentenek fel.

66
Kisember képe

"a budaörsi út meg

"a budaörsi út meg lerágott csont"
Akkor ezek szerint ott már megállnak a zebránál? Hurrá!
Mert tudod, az csak a bulvárhírek kedvelőinek jó, hogy azt hiszik, tudnak valamit. Ha valami szerintünk nem helyes, akkor bizony tenni kell ellene valamit - ha tudunk.

67
tgz képe

Hé, pajti, ne vedd a

Hé, pajti, ne vedd a lelkedre! Ez nem az ótós kaszt ellen irányul, csak a szabálytalanok ellen. Te pedig nyilván akkor is megállsz, ha a gyalogparaszt csak a zebra felé sandít, nemde? Naugye, akkor meg ne legyenek rémálmaid.
Ha pedig piroslámpán átcsorgó bringásokat akarsz feljelenteni, hát, tedd azt. Legtöbbünket itt nem fogja zavarni. Én meg szoktam várni a zöldet.

- - - - -

68
Hotyhogy képe

Minden olyan organizmust

Minden olyan organizmust jelents fel amilyen átmegy a piroson. Ne általánosíts, és ne vedd figyelembe hogy kerekes fémdobozban, csőszerkezeten, vagy szerves végtagokon halad e.

:-)

Én és a sógoromm,
Fől űltünk mótoronn!

69
tgz képe

Különös tekintettel a

Különös tekintettel a piros lámpán áthaladva illegálban küzdő papucsállatkákra.

- - - - -

70
adamekp képe

Engem nem zavarna. Sőt!

Engem nem zavarna. Sőt!

71
Csücsök képe

Közterületen nem sért

Közterületen nem sért személyiségi jogokat semmilyen felvétel és annak publikációja.Nem kell rendszámot/arcokat kitakarni.
ombusman szerint azonban igen
csakhogy akkor én is legközelebb az arcomat elfogom takarni és úgy közlekedem. Ja hogy akkor meg terroristagyanús leszek? De hát kérem én csak ombusmanra hallgattam.

72
privateer képe

Tényleg, és azzal ki

Tényleg, és azzal ki foglalkozik hogy mióta ez napirenden van a gyalogosok fékúton belül lelépnek a kocsik elé. Azért nem lehet minden gyalogos előtt és minden zebrán megállni mert akkor nem haladnánk. Bár ez csak nagyvárosi zsúfolt viszonylatra igaz. Nyugaton és balkánon ez működik. Meg talán vidéken nálunk is.

73
tgz képe

Na az ilyen kifogásokon

Na az ilyen kifogásokon tudom felhúzni az agyam. Ez nem valami opcionális lehetőség, vagy ajánlás, ez szabály. Úgy mész oda, hogy ha kell, meg tudj állni. Ha harminccal kell hozzá menned, akkor harminccal. Ha pedig gyalog van, akkor megállsz.

Tíz perccel hosszabb az út? Indulj tíz perccel korábban. Senkit nem érdekel, hogy sietsz. Aki kinyírta a nagymamát, meg a babakocsis unokáját, az is sietett.

Zebrán a gyalogos az isten! Én is megállok, pedig nekem macerásabb visszagyorsulni.

- - - - -

74
Kisember képe

Öööö, hogyan lehet

Öööö, hogyan lehet zebrán fékúton belül lelépni?

A németeknél/osztrákoknál/svájciaknál/stb miért nem sikerül féktávon belül (azt hiszem ez a helyes kifejezés, nem? Jogosítványod van-e?) lelépnem?

75
Sápa-tag képe

Átkelni szándékozó

Átkelni szándékozó gyalogos barátunk széttekint, látja a közeledő autót, pár másodpercig nézi, felméri sebességét, távolságát, típusát és műszaki állapotát, majd gyors fejszámolásba kezd, hogy mennyi az a féktáv. Megvan? Megvan. Akkor gyerünk!

Vagy hogy gondolod?
-----
atysh

76
err képe

Es akkor jo esetben csak

Es akkor jo esetben csak ledudaljak, rossz esetben elutik...

- errorka

77
Attila111 képe

Nyugaton nincs nagyváros? A

Nyugaton nincs nagyváros?
A gyalogos is haladni szeretne, ő le van szarva? Talán úgy közelítsd meg a zebrát hogy le tudj fékezni szükség szerint.
Jópár gyalogosgázolás a belső sávban vagy a szembejövő sávban történt, ahol bőven lett volna ideje az autósnak fékezni.

78
Attila111 képe

"a gyalogosok fékúton

"a gyalogosok fékúton belül lelépnek a kocsik elé. Azért nem lehet minden gyalogos előtt és minden zebrán megállni mert akkor nem haladnánk."

Aztán meg az önkormányzat pár millióért kirak lámpákat, azután meg 2 mp megállás helyett várhatsz az autóban fél percet. Valóban jobban haladsz, ugye?

Napközben meg ráadásul akkora a forgalom, hogy 100-200 m-en belül be tudod érni a kocsisor végét, ha megállsz vagy lassítasz a zebránál (általában a lassítás is elegendő, ha a gyalogos gyorsan átmegy).
Kocsival közlekedve 90%-ban egy mp-et sem vesztek a zebrán megállással.

Te gondolom az a a fajta vagy, aki csakazért sem engedi el a szemből balra kanyarodó járművet, még ha mögötte hosszú sor is feltorlódott, nehogy neki jobb legyen.

79
marla képe

Úgy kb miről beszélsz??

Úgy kb miről beszélsz?? Hogy lett neked jogsid, ha egy ennyire alapvető dolgot nem tudsz? Nincs olyan, hogy féktávon belül, mert NEKED kell megválasztanod úgy a sebességed, hogy ha gyalogost látsz lelépési SZÁNDÉKKAL a zebra közbelében, akkor MEG KELL állnod! Ha csak egy kislány gyakorolt szteppet, és azért lengette a lábát, de ez csak akkor derül ki, amikor két méterre vagy tőle, addig lehet, hogy akár le is akart volna lépni, akkor is!

Ó, emberek, miért lepődtök meg még mindig, amikor egy bringás (én) megáll nektek a zebránál? (pedig nekem mennyivel több energia az elindulás, mint egy bokamozgatás a gázpedálon)

80
marla képe

Ja, és mi az, hogy "amióta

Ja, és mi az, hogy "amióta ez napirenden van"? Az azért elég durva, hogy felkapták a médiában, hogy jé, új sebességkorlát van a zebrák előtt, be kell tartani! Eddig is volt, három éve biztos, amikor én a jogsimat szereztem. És biztos vagyok benne, hogy már akkor is benne volt a KRESZben, amikor apám és amikor nagyapám csinálta a vizsgát.

Bocs, tudom, hogy csak read only, de miért, miért, miért nincs IQ teszt a jogsinál?

81
j_gergo képe

És szerinted egy

És szerinted egy főútvonalon haladva is csak úgy mehgetsz át a kereszteződésen, ha a mellékúton érkező féktávolságon kívül van? Úgy értem, te a Rákóczi úton haladva megállsz minden mellékutcánál, hátha kijön onnan valaki féktávolságon belül?

A zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van. Ugyanúgy, mint ahogyan a Rákóczin jövő autónak a Kazinczy utcából kihajtóval szemben. Egyszerű ez, hidd el. Féktávolságról nincs szó a KRESZben.

83
SzCiklon képe

Ez durva. Főképp az a két

Ez durva.
Főképp az a két ember, aki szinte oda sem fordul.
És a kommentelők, akik szerint a csaj a hibás. Hol élünk????

84
Kisember képe

Megszületett a közlemény,

Megszületett a közlemény, amelyet elküldünk a médiának.
E:

Közlemény

Mi, a Radikális Zebrahasználók Országos Akciócsoportjának (RAZOR) tagjai, megunva azt, hogy Magyarországon életveszélyes küzdés átkelni a kijelölt gyalogátkelőhelyen, a következő akcióra szántuk el magunkat:

- Tagjaink több hónapon át szabályosan átkelnek a kijelölt gyalogátkelőhelyeken.

- Amelyik autó nem áll meg, megszegve ezzel a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ) 43. §-t és 36. § (6) c) pontját, és veszélyeztetve ezáltal a gyalogos biztonságát, annak vezetőjét - tanúkkal és esetleg felvételekkel alátámasztva - feljelentjük.

- A feljelentés után az eljárást végigkövetjük, annak eredményét (a személyiségi jogok figyelembevételével) nyilvánosságra hozzuk.

Tesszük ezt mindazért, hogy egy gyalogos nálunk ugyanolyan nyugodt szívvel éljen elsőbbségével ott, ahol az őt megilleti, mint bármely normális országban. Hogy ne legyen szívszorongató érzés egy kismamának átkelni egy többsávos úton. Hogy szüleink és gyermekeink is biztonsággal közlekedhessenek. Önökért tesszük, hiszen mindenki gyalogos, még akkor is, ha időnként autóba, kerékpárra ül. Hogy kevesebb legyen a súlyos, halálos baleset, melyet a nemtörődömség és a figyelmetlen autóvezetés okoz.
Akciónkhoz csatlakozni lehet, de mindenki csak a saját felelősségére tegye, betartva a www. .... oldalon leírtakat.

LEGYEN A ZEBRA BIZTONSÁGOS!

85
urga képe

szia, jó ötlet ez

szia,

jó ötlet ez nagyon!

csak egy-két észrevétel:

Radikális Zebrahasználók Országos Akciócsoportjának (RAZOR)

a razor helyett lehetne-e valami szebb csengésű mozaikszó? a radikális nem hangzik túl jól.. mintha szélsőségesek, "agresszívek" lennének a résztvevők, pedig dehogy! esetleg gyalogosok akciócsoportja? gyalogos érdekvédők? aki tud szebbet, ne habozzon! ilyesmin is múlik az eredmény...

...de még az is lehet, a razor is jó, csak hangosan gondolkozom! :)

"Tagjaink több hónapon át szabályosan átkelnek a kijelölt gyalogátkelőhelyeken."

a tagjaink szabályosan használják a gyalogátkelőket, és az elkövetkező hónapokban rendszeresen végzik érdekvédő tevékenységüket, amely a következőkből áll:

86
Wilika képe

Miért, én már el is

Miért, én már el is képzeltem logónak, amint a sokpengés borotvának a pengéi formázzák a zebra csíkjait :D

87
Kisember képe

Ezek csak az én korlátolt

Ezek csak az én korlátolt agyamból pattantak elő. Bármilyen javaslatot szívesen fogadok és illő gittegyleti elővezetés után meg tárgyaljuk a Fogasházban. :)
A te mondatod egyébként jobban tetszik, javítom :)

88
laboda képe

SZENZOR: Szelíd

SZENZOR: Szelíd Zebrahasználók Országos Akciócsoportja

89
Kisember képe

Az SZEZOR...

Az SZEZOR...

90
Kisember képe

Az SZEZOR...

Az SZEZOR...

91
Wilika képe

Szelíd Női

Szelíd Női Zebrahasználók Országos... :D

92
Enrico Palazzo képe

:DDDDDDDDDDDD

:DDDDDDDDDDDD

93
tgz képe

Az ötlet jó, a RAZOR nem

Az ötlet jó, a RAZOR nem nyerő szerintem sem (egy zebra használata hogy lehet radikális?).
Még azért nálam stilisztikailag képzett ember átdolgozhatná, ha valamit kiadunk a média felé, akkor az legyen tökéletesen fogalmazott. Pl. a "küzdés" szót elég sutának érzem. Küzdelem esetleg?
Nem kötekedni akarok, csak ha nyilvánosság elé állunk, akkor ne az legyen az imidzs, hogy "ja ezek még beszélni se tudnak".

- - - - -

94
Kisember képe

A RAZOR a RABIC és a RAGYA

A RAZOR a RABIC és a RAGYA mintájára született.

Szívesen fogadok jobb javaslatokat.

A küzdés és a küzdelem között érzek stilisztikai különbséget, a küzdelem nekem nem fejezi ki egészen azt az érzést, mikor bizony még nekem is felgyorsul a szívverésem, ha lelépek a messziről gyorsan közeledő autó elé.
De hát van itt elég bölcsész, magyar szakos, esetleg besegíthetnek...

95
adamekp képe

Szerintem éleszd fel a

Szerintem éleszd fel a RAGYÁt. Aki tudja, mi az, csak örül, hogy végre van ismét akció, lehet hivatkozni az évekkel korábbi megmozdulásra, a RABIChoz hasonlóan kitalált szervezet. Nem idegen hangzású, inkább mókás.

96
Kisember képe

Nem szeretnék más

Nem szeretnék más ragyáival ékeskedni.

97
adamekp képe

Csak arra gondoltam, hogy

Csak arra gondoltam, hogy nem kell mindenkinek sajátot alapítani, mert akkor lesz majd RAGYA, RAZOR, RAMATY meg RATYI a SZENZOR és SZEZON mellett...

98
Kisember képe

A RAVASZ-ról, a RAMBO-ról

A RAVASZ-ról, a RAMBO-ról és a RAKLAP-ról már nem is szólva. :)

De az ötleted megfontolandó.

99
Törzsmókus képe

meg Júdea Népe

meg Júdea Népe Front...
inkább erősítsük a RAGYA brandet :P

100
petic képe

benne van a

benne van a szabálykönyvben, hogy a RaBic-ot - és akkor a RaGyát mért ne - bárki használhatja, bárki hivatkozhat rá. ékeskedj csak vele, ha már van!

101
AttentoRedaz képe

Az eredeti felállás

Az eredeti felállás szerint mindenki RAGYA, aki annak tartja magát. Tehát emiatt ne aggódj.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

A. Pali.
Biciklista

102
tgz képe

Ez tényleg nem rossz. A

Ez tényleg nem rossz. A gyalogos radikalizmusa jelentheti, hogy aki veszélyezteti, azt nem "ejnyebejnye", meg "kanyád", hanem "feljelentelek a ge_be", és a korábbi RAGYA szellemiségébe is erősen passzol.

- - - - -

103
Nesze nincs bejelentkezve képe

Szerintem,hogy a mai

Szerintem,hogy a mai világban valamit észrevegyenek az emberek kicsit túlzottnak kell lennie. Ebből a szempontból a név szerintem telitalálat!

Üdv:
Tibor

104
fori képe

Ugye azokat is

Ugye azokat is feljelentjük, akik a zebra előtt 15 m-en belül parkol.

105
Hotyhogy képe

+1 __________________________

+1

106
nomad képe

5 méter lesz az, de az

5 méter lesz az, de az ötlet jó.

e) kijelölt gyalogosátkelőhelyen, valamint a gyalogosátkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül;

107
tgz képe

Aki a bringát az úttesten

Aki a bringát az úttesten "parkolja", szerintem alapból kényszergyógykezelésre szorul. :)

- - - - -

108
dezso képe

Á, vannak a világban

Á, vannak a világban helyek (még Magyarországon is), ahol mondjuk leparkolod a biciklidet az autóparkolóban, nem teszel rá lakat, majd egy idő után értemész. Csak így egyszerűen.
Ja és Budapesten is van olyan bicikliparkoló, ami az úttestre települt.

109
Törzsmókus képe

gyorsan utánaolvastam, h ez

gyorsan utánaolvastam, h ez a járdán is érvényes-e (sokszor lakatolok járdán kereszteződés / zebra táblájához).

megnyugodtam, h ezt az úttestre írja, de közben találtam egy kis érdekességet, erre (is) érdemes volna ráfeküdni:

(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha
a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

ritkán látok olyan járdánparkolót, aki ezeknek mind megfelel...

110
fori- képe

igaz, nekem a C jogsi miatt

igaz, nekem a C jogsi miatt maradt meg a fejemben a 15 méter

111
Kisember képe

Igazság szerint fel

Igazság szerint fel kellene. De mi most azért küzdünk, hogy a zebrán megadják az elsőbbséget.

112
fori képe

De elég nehéz úgy

De elég nehéz úgy megadni, ha nem látnak a parkoló kocsiktól.

113
Kisember képe

Akkor lassabban kell menni.

Akkor lassabban kell menni. Ilyen egyszerű.

114
makimajom képe

mi e helyzet azzal ahol nem

mi e helyzet azzal ahol nem is látható egyértelműen hogy ott van egy "zebra"?

én általában mindig elengedem a gyalogot, de sajnos volt már többször olyan, hogy nem is láttam a zebra meglétét, pedig figyelek rá, amennyire tőlem telik...

Pl eltakarja fa levélzete, oszlop, parkoló autó, a festés rég lekopott, stb...

Egyáltalán honnan számít valami "kijelölt gyalogátkelőhelynek"?
Itt tőlünk nem messze van egy annak látszó akármi, tábla nincs, a festésből maradtak halovány fehér foltok az úttesten.
Én is csak azért tudom hogy az régen zebra lehetett, következésképpen még akár most is, mert sokszor szemügyre vehettem már közelebbről, gyalogosan is. Aki először jár arra, kizárt dolog hogy észrevegye.

115
Törölt felhasználó képe

Újabb RAGYA program: az

Újabb RAGYA program: az útkezelők csesztetése, hogy gondoskodjanak a felfestésről, táblázásról.

116
Vegha képe

fyi

fyi

117
SzCiklon képe

Bocsi, a zebra előtt van

Bocsi, a zebra előtt van egy tábla is. Nem csak a csíkok az úton.

118
Törölt felhasználó képe

Ha nem lopták el, ha nem

Ha nem lopták el, ha nem döntötték ki, ha nem fordították el, ha nem takarja egy fa. És egyáltalán kirakták. Akkor van.

119
makimajom képe

ha nincs, akkor ezek szerint

ha nincs, akkor ezek szerint zebra sincs...
minden világos...

120
Törölt felhasználó képe

Így van. Az állatkertben

Így van. Az állatkertben is kiírják. Ha nincs kiírva, akkor nincs, de ha ki van írva akkor sem biztos, hogy van. :-)

Jut eszembe: nem tud valaki egy zebrát kölcsönözni!? (olyan önjáró fajtára gondoltam, amihez nem kell tábla)

121
Prof.gruppetto.hu képe

Csak nem a Rómer Flóris

Csak nem a Rómer Flóris utcáról van szó? Itt is van egy vicces zebra maradvány.

www.gruppetto.hu

122
gabo- képe

A lassúság mértékét is

A lassúság mértékét is meghatározza a KRESZ:
43.§ (3) A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti.

Ha már elkezdtem...
A párhuzamos közlekedés is szabályozott:
36. § (6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos
c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni.

És előzni is természetesen:
34.§ (8) Tilos előzni:
a) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt;

Ezek átkelni szándékozó gyalogos nélkül is tilosak.

123
fori képe

De ilyen esetetknél elég

De ilyen esetetknél elég lenne egy közterest odacsábítani.

124
tgz képe

A zebrán gyalogok közt

A zebrán gyalogok közt átsurranó pajtások mit kapnak?

- - - - -

125
Attila+ képe

Bálont estére? :-)

Bálont estére? :-)

126
tgz képe

Én alapból egy, a zebra

Én alapból egy, a zebra mögött baseballt gyakorló játékosra gondoltam. :)

- - - - -

127
mVik képe

+1 Több helyen

+1
Több helyen felvetődött már ez a jelentsük fel a szabálytalankodókat, de legtöbbször az jött le belőle, hogy a zsaruk tesznek rá.
Most abba ne menjünk bele, hogy a videók felett már nem hunyhatnak szemet, de a kérdésem az, hogy jutott már valaki valamire a feljelentgetősdivel?
Mert ha igen, lenne kedvem nekem is pár járdán, zebrán parkoló bunkót felnyomni, de a rendőrség szemmel láthatóan pont leszarja...

128
Törölt felhasználó képe

Hosszútávon -gondolom- ez

Hosszútávon -gondolom- ez is belefér a RAGYA programjába. Gyilkos zebrák, gáncsoskodó parkoló autók, és vadbarom járdán kerékpározók.

129
kossuth képe

Ha jól láttam még nem

Ha jól láttam még nem volt ez a kecskeméti zebrás akció.

--
kossuth - himmel.hu

130
tgz képe

Hehe, ez aranyos volt,

Hehe, ez aranyos volt, szórakoztató. (Látszik, kik voltak, akik nem bírták kivárni...) Ugyanakkor az én egyéni véleményem az, hogy nem csak akkor kéne türelmesen várni, ha a zebrán átkelő járókelők mindenféle érdekes mutatvánnyal szórakoztatják az autós publikumot, hanem normális hétköznapi embereknek is. :)

- - - - -

131
Kisember képe

Na, alakulnak a dolgok. -

Na, alakulnak a dolgok.
- Lett babakocsi! Holnap nézek bele az ócskapiacon babát.

- Felajánlottak egy domainnevet, meg használatát, ehhez nem tudtam hozzászólni, már akartam indítani egy blogot a blog.hu-n, kedves hozzáértők, döntsétek el, melyik jobb.

- Már sokan vagyunk, valószínűleg egyszerre két-három csoport fog akciózni a városban + Lehet, hogy csatlakozik debreceni kolléga is. Khm, Szegeddel mi a helyzet?

- Szóltam egy profi operatőrnek, ha ráér, jön forgatni.

Egyelőre ennyi.

132
mVik képe

A blog.hu mellett csak annyi

A blog.hu mellett csak annyi szól, hogy az időnként felkerülhet az index főoldalára az ajánlóba -> extra publicitás.
Amúgy meg folyamatosan üzemelő ingyenes tárhely.

133
Kisember képe

O.K., akkor készül, de az

O.K., akkor készül, de az is segítséggel
:)

134
Törzsmókus képe

affene, másodikán este

affene, másodikán este térddoki... na majd meglátom.
pedig tetszik.

135
Névtelengyörgyi képe

http://www.youtube.com/watch?

136
stp1 képe

azért ne essünk már

azért ne essünk már túlzásokba.
kicsit se csodálkoznék ha elbasznák szép csöndben.

137
Attila111 képe

Látszik hogy nem

Látszik hogy nem Magyarországon készült. 3 m-re van a zebrától de a belső sávban lévő autó már lassít.

138
Perillustris képe

SZVSZ a radikális jelző

SZVSZ a radikális jelző kerülendő ebben az esetben, hiszen pont az a cél, hogy erre előbb-utóbb ne legyen szüksége a gyalogosoknak.

139
Törölt felhasználó képe

Akkor már a

Akkor már a szerveződésnek sem lesz létjogosultsága. Addig viszont radikálisan.

140
tta képe

Tudok jonni kameraval a

Tudok jonni kameraval a jelek szerint. Igyekszem a megbeszelesre is, bar fel 8-ra biztos nem, de erkezem, amint tudok...

Wenson Splice 5500
... es a valasz 42 :D

141
Kisember képe

Kedveseim! Ugye nem

Kedveseim!
Ugye nem felejtetek el jönni a fogasházba megbeszélésre?
K.E.

142
Tomacher képe

jövök-jövök. tudsz

jövök-jövök.

tudsz mondani esetleg egy pontos címet?

------------
Life is Random

143
Kisember képe

VII. Akácfa u.

VII. Akácfa u. 51

http://fogashaz.blogspot.com

144
Tomacher képe

köszi! ------------ Life is

köszi!

------------
Life is Random

145
NévtelenTomacher képe

nem fogok odaérni, de majd

nem fogok odaérni, de majd valaki számoljon be! köszi

146
Don Kartács képe

A babába kéne egy kis

A babába kéne egy kis művér is.Jó sok.Hátha elcsapja valaki, az nagyon demonstratív videófelvétel lehetne. Egy járókeretes mami is hatalmas lenne aki az otthonka alatt valójában egy kalapácsvető olimpikon:)

„Aurea mediocritas"

147
Kisember képe

Ketchupra gondoltunk, de

Ketchupra gondoltunk, de mindent meg fogunk tenni, hogy elkerüljük a baleset. A bot + öregnéni kombó jó ötlet, megcsinálod? Kendőt szerzek, de klasszik kötött mellényem nincs.
:)

148
Tomacher képe

én valszeg tudok szerezni,

én valszeg tudok szerezni, de estére még biztosan nem.

------------
Life is Random

149
Don Kartács képe

Itt helyben egyszer

Itt helyben egyszer mindenképpen , messziről kéne odatekernem és félek a városban menni. Jöhetne még a láthatatlan ember is a jól ismert gézbetekert fejjel ballonkabát/kalap öltözékben.Római légionárusok pajzsfallal,esetleg a Beatles zenekar http://www.beatles.com.au/covers/abbey2.jpg :)

http://www.youtube.com/watch?v=jnG5ejGjpZI&feature=related zebra promó-sün videó!

„Aurea mediocritas"

150
SzCiklon képe

Öregnéni szerepét

Öregnéni szerepét szívesen vállalom.
(Esetleg a baba szerepére Bud Spencer? Nem tudom, ki emlékszik arra a filmjelenetre...).

151
Kisember képe

Én rád inkább a szőke

Én rád inkább a szőke bombázó modell szerepét osztanám...
:)))

152
SzCiklon képe

(pirul) _____________________

(pirul)

153
hf képe

Ezt a videómat

Ezt a videómat rendelkezésetekre bocsátom, ha kell adom nagy felbontásban. http://www.youtube.com/watch?v=uaF4-HEPQE0

hf
13. kerületi bringás hibabejelentő!

154
Wilika képe

Aztán megismerlek-e majd

Aztán megismerlek-e majd titeket?

155
Kisember képe

Keresd a németjuhászt!

Keresd a németjuhászt!

156
peet képe

Ma megvolt a saját privát

Ma megvolt a saját privát zebra akcióm. Babakocsit toltam le a zebrára, benne a lányommal, bőven egy normális emberi sebességgel haladó BMV féktávján KÍVÜL. A söfőr minket látva nem lassított, nem gyorsított, hanem egy laza kikerüléssel ment el előttünk, a belső sávban.

Lehúzott ablakán beszóltam, hogy "Nehogy megállj bazeeee", mire is a zebra után 10 méterrel megállt és a belső sávban állva végignézte, ahogy átmegyünk, egy darabig várt az ablakon kilógó könyökével, hogy hátha lesz kötekedés vagy beszólás, majd szó nélkül tovább ment.

Bánom, hogy nem kaptam elő reflexből a mobilt és csináltam egy fotót...

Védd magad!
----------------------------------------
Kék-fehér Simplon outi.

157
NévtelenKartács képe

:O Komolyan. A

:O

Komolyan. A láthatósági mellényemre fogok kötegelni piros rudakat bedrótozva.Te is belémdöglesz ha elütsz - felirattal.

158
NévtelenKartács képe

És a tapasztalatom az hogy

És a tapasztalatom az hogy az autósok 99%-a lazán előz zebrán.Ezt régóta figyelem.Betontömböt minden zebraközépre!

159
Torpedo képe

Én hirtelen a

Én hirtelen a balesetveszély előidézésére kiválóan alkalmas zebraszobrokra gondoltam, de akkor ez egy bringarendőrségi akció?! :-)

160
fori képe

Tegnap mire jutottatok a

Tegnap mire jutottatok a megbeszélésen?

161
Kisember képe

Nemsokára feldobjuk a

Nemsokára feldobjuk a blogunkra, mi történt. Egy kis türelmet...

162
Törölt felhasználó képe

Elfogyott! :-) (sajnos nem

Elfogyott! :-)
(sajnos nem tudtam menni, 8kor végeztem)
És hol a blog?

163
sagan képe

http://zebraakcio.blog.hu/ --

http://zebraakcio.blog.hu/

----------------------
Biciklizem tehát vagyok.

164
Kisember képe

még egy kis türelmet!

még egy kis türelmet! Dolgozunk ....

165
Kisember képe

Felkerült egy-két dolog a

Felkerült egy-két dolog a zebraakcio.blog.hu-ra.
Nemsokára a design-ja is szép lesz, remélem.
Lehet véleményezni itt is, ott is.

166
Hemü képe

Szerintem már most is

Szerintem már most is szép.

_______///Hemü\\\________
\ Ezüstmúlt Kapitány. Érted. /

167
Economistka képe

Kisember! Ha

Kisember!
Ha megbeszéltétek már, hogy mikor lesz pontosan ez az akció szívesen mennék, csak lécci csörgess meg és vissza leszel hívva ígérem:-).
Oka, hogy nincs netem, és nem tok "mindé" net közelébe kerülni... Előre is köszi...
06 20 544 49 79

168
WhiteCat képe

Nnaa azt hiszem soha nem

Nnaa azt hiszem soha nem volt még talán ennyire aktuális az akció: http://index.hu/bulvar/2009/09/07/viperaval_utott_egy_kerekparos/

üdv WhiteCat vagy rondakutya : http://picasaweb.google.es/rondakutya67

169
Hemü képe

Múltkor sikerült újat

Múltkor sikerült újat mondanom a főnökömnek.
Elmondta, hogy ő '84-ben vizsgázott KRESZ-ből, elsőként adta le, és hibátlan volt, a gyakorlaton is csak azért húzták meg egyszer, mert a párhuzamos kerékpárúton haladónak nem adta meg az elsőbbséget, szóval ő arról biztosan tudna, ha a gyalogosnak elsőbbsége lenne a zebrán. Vagy ez csak valami hülye új szabály, ami megint azokat szívatja, akik nehezebben tudnak megállni. Ötven évig nagyon jól működött az a rendszer, hogy a gyalogos körülnéz, elengedi az autókat, aztán a zebra közepén megint, aztán szépen továbbmegy.

De furdalta az oldalát, ezért megkérdezte a többieket is, hogy ők is úgy tudják-e, hogy a gyalogosnak van elsőbbsége a zebrán, és ők megerősítették, hogy bizony.

170
Törölt felhasználó képe

Tudod: ha a hülyeség

Tudod: ha a hülyeség szorgalommal párosul...

171
Attila111 képe

"ami megint azokat

"ami megint azokat szívatja, akik nehezebben tudnak megállni"

Az én kocsimban van fék. AZ övéből kihagyták ezt az extrát?

172
tgz képe

Hát, nagy szükség van

Hát, nagy szükség van ezekre az akciókra, mert a gyalogok néha hihetetlen töketlenkedésre képesek nagy félénkségükben.
Ma jöttem a Bajcsy bringagyászon, fel van festve sok szép nagy zebra, hogy a gyalog tudjon hol áthaladni. Látom, kb. 30 méterről, hogy bácsi a bringaúttal párhuzamosan, de enyhén a zebra felé halad. Elkezdek lassítani, hátha át akar menni, hogy megtehesse ezt, még előttem. Nem teszi, inkább elkezd tovább jönni a járdán. Jó, akkor menjünk... gyorsítok. Erre elkezd látványosan körbenézni, látszik, hogy át akar menni. Lelassítok, szinte megállásig. Ekkor meglát engem, megfordul, és elkezd távolodni a zebrától. Bakker, na jó, ha nem, hát nem... Beindulok. Hátranézve láttam, ahogy átment mögöttem. Könyörgöm... Kétszer is megadtam neki az elsőbbséget, egyszer sem élt vele! Kis öntudatot kell beléjük plántálni.

- - - - -
Hát én.

173
Ji-ten képe

A gyalogosok is lehetnek

A gyalogosok is lehetnek nagyon tanulékonyak. Megtanulták ennyi tahó, járdán bicikliző agresszív állat viselkedéséből, meg talán a történelmi tapasztalata is az idősebbeknek az, hogy:
inkább vár, inkább ő a türelmes, de a nagyobbal, a hatalmasabbal, a veszélyesebbel, az ERŐSEBBEL nem akar ujjat húzni...

Ez egyrészt öntudathiány, de azért racionális, józan viselkedés is!

A legalamuszibb öntudathiány szerintem az, amikor a zöldben, a zebrán, mert az autósnak szegénynek meg kellet állnia, elkezdni a gyalogos szaporán szedni a lábát, szinte fut, nehogy "sokáig kelljen szegény autósnak várakoznia". Ez nem udvarias gyalogosok, hanem hülyék, akik önként hajtják a fejecskéjüket járomba.

174
tta képe

Az van, h teszteltem a

Az van, h teszteltem a kamerat - biztos ami biztos alapon. A szerkezet teljesen jol mukodik, viszont mivel nem mai darab, az akku mar nem birja tul jol a megprobaltatasokat. Most megint toltom-lemeritem-toltom-lemeritem, hatha jobb lesz a helyzet, az elso koros probat egy oras uresjarattal (csak szimplan be volt kapcsolva) es egy oras felvetellel birta. Meg beszamolok hamarosan az ujabb kor eredmenyeirol (most toltom), csak FYKI szerettem volna mindezt tudatni veletek. Ja es ha ez igy nagyjabol eleg lehet, oke, nem tudom, milyen hosszura tervezzuk a megmozdulast - bar gondolom, sotetben mar nem akarunk kamikaze modon az autok ele vetodni...
Akarhogy is, ha van meg az akciotarsak kozul elerheto eszkoze vkinek, szerintem hozzatok, abbol baj nem lehet - v ha vki nem jon, de rendelkezesre tud bocsatani egyet, szivesen atveszem pl holnap a forgalomszamlalas kozepette, csak dobjon meg egy privivel.

Wenson Splice 5500

175
Kisember képe

Hajrá, tta, jó lesz az!

Hajrá, tta, jó lesz az! Nem leszünk ott egy óránál tovább. Most viszont jól elárultad az időpontot, vagy legalábbis, hogy kb. mikor lesz. :)
Ejnye-bejnye, hát veled már nem alapítok titkos terrorista sejtet. :))))

176
Törölt felhasználó képe

Hát, attól tartok, hogy ha

Hát, attól tartok, hogy ha nagybetükkel kiírod a zebra elé, hogy fotózol, akkor is lesz bőven találatod...

177
tta képe

Tenyleg? Nekem nem tunt

Tenyleg? Nekem nem tunt fel... pedig direkt ujra elolvastam. Tegye fel a kezet, aki barmilyen messzemeno kovetkeztetest levont az akciora vonatkozoan a fent altalam leirtakbol (helyszin, idopont vonatkozasaban). V tan a forgalomszamlalos reszbol? Mit tegyek, az akkor van... :o) A ketto kozott semmi osszefugges.
Szerintem nem adtam ki az ugyet illetekteleneknek v harmadik felnek, sem annak barmilyen reszletet. Mi tobb, ha nem hivod fel kulon ra a figyelmet, szerintem pusztan a kamera es ennek (vajon) elegseges volta tunik fel a nepnek, mint uzenet, semmi tobb. Igy mar lehet, h eltoprengenek rajta, de szvsz tovabbi tampont hijan most sem jutnak sokkal elorebb... :-P

"Ejnye-bejnye, hát veled már nem alapítok titkos terrorista sejtet. :))))"
Kar, pedig ez lett volna a kovetkezo otletem... :D Pl 09.11.-en mondjuk 11.00, Kiraly utca 83? :-P

Wenson Splice 5500

178
Tomacher képe

Én azt hiszem be tudtam

Én azt hiszem be tudtam határolni :)
direkt nem írom ide :P

------------
Life is Random

179
tta képe

Akkor figyelmesen autozz az

Akkor figyelmesen autozz az adott helyen es idoben, nehogy vmi bajba keveredj... :-P

Wenson Splice 5500

180
Tomacher képe

nem fogok autózni, és

nem fogok autózni, és főleg nem arrafelé :P

------------
Life is Random

181
Tomacher képe

mennék én kamerástól,

mennék én kamerástól, csak még mindig nem tudom, hogy hova menjek, mert jól lecsúsztam a megbeszélésről :(

------------
Life is Random

182
Kisember képe

Nyugalom, majd a

Nyugalom, majd a következőre, jövő héten. Akkor lesz rád szükség. Egyszer majd kérünk magától valamit, Pelikán elvtárs.

183
Tomacher képe

elérhetőségemet

elérhetőségemet tudod.

------------
Life is Random

184
tta képe

80 percet birta az eszkoz

80 percet birta az eszkoz csont nelkul, majd elkezdett tiltakozni, vegul kb '82-nel dobta be vegkepp a torolkozot - igy szerintem rendben vagyunk

Wenson Splice 5500

185
Kisember képe

Zebra-akció a

Zebra-akció a Homáron!
Itt:
http://homar.blog.hu/2009/09/09/ma_delutan_akcioba_lepnek_a_radikalis_ze...

Holnap reggel fél hétkor interjú a Sláger rádión. Hogy mit vágnak belőle össze, nem tudom...

186
hf képe

Nem féltek kirakni az

Nem féltek kirakni az indexre időponttal???
Így "mindenki" tudni fog róla. Legalábbis a legbunkóbb-legfifikásabbak.

hf

187
tta képe

Igy is "eleg jo" volt a

Igy is "eleg jo" volt a talalati arany - sajnos... Mi lett volna, ha meg sem jelenik?! Jobb nem is belegondolni

Wenson Splice 5500

188
Törzsmókus képe

affene. 1., lemaradtam, bár

affene.
1., lemaradtam, bár pontma pontakkor pontott úgyse tudtam volna lenni.
2., kár h mégis razor és nem RAGYA :(
namindegy, nagyok vagytok h csináljátok, kösz

189
Don Kartács képe

Tatatataaaam:) Terjed a hír

Tatatataaaam:)

Terjed a hír hogy mi készül.Napokban főútvonalon kíséreltem meg átkelni bringát tolva zebrán, kezemben mobiltelefonnal amivel videóztam a forgalmat.Az eredmény - simán át tudtam menni a nem működő lámpák ellenére is mert azonnal megállt a forgalom az összes sávban:)

„Aurea mediocritas"

190
Tomacher képe

Ez a cél

Ez a cél ;)

------------
Life is Random

191
toreki képe

Az új kreszben az lesz a

Az új kreszben az lesz a végén, hogy a gyalogos az áthaladási szándékát a kamerás mobiltelefonja feltartásával jelezheti. :)

192
Don Kartács képe

Micsoda szószedetem van,

Micsoda szószedetem van, jószagú ég.Átmenni helyett "Átkelés " hahaha:D Átkelni magashegységen át szoktak pionírok, esetleg az északnyugati átjárón, meg nagysodrású folyókon ahol nincsen híd. Egyértelműen bele van kódolva pszichésen a Kresz-be a gyalogosok számára a kihívás nehézsége.

„Aurea mediocritas"

193
lord képe

Remélem a Figyelőnek is

Remélem a Figyelőnek is küldtetek tájékoztatót. Ők még ezt propagálják.

194
toreki képe

Ilyet festettek fel a járda

Ilyet festettek fel a járda szélére is a XIII. Fiastyúk utcában is, meg reggelente sünök segítik az átkelést. Ahelyett, hogy újrafestették volna a zebrát, és levágták volna a belógó fát a tábla előtt. Amelyik autós nem ismeri a helyet, észre sem veszi a zebrát.

195
Armando képe

Rövid beszámoló és

Rövid beszámoló és képek itt: http://nincsszabaly.blog.hu

196
Ypse képe

Köszönjük!! Nagy

Köszönjük!! Nagy vagy!!

Bordó Trek 970-es srác kék Sisakban.

197
WhiteCat képe

Remélem komoly

Remélem komoly büntetésekkel jutalmazzák a feljelentetteket.
Megérdemlik egytől egyig.

üdv WhiteCat vagy rondakutya : http://picasaweb.google.es/rondakutya67

198
Ypse képe

KlubRádió oldalán

KlubRádió oldalán megjelent egy cikk és videó.
Nézzétek tanuljatok akciózzatok Ti is !! :))
részvételt, tudósítást köszönjük.

Klub Rádió

Bordó Trek 970-es srác kék Sisakban.

199
Törölt felhasználó képe

Hangképes beszámoló

Hangképes beszámoló csütörtökön a Reggeli gyorsban

200
PTeker képe

Nagyon percízek vagytok,

Nagyon percízek vagytok, FULL RISZPEKT és minden elismerés, tényleg nagyok vagytok, remélem lesz eredménye, rajtatok nem múlik.

A tékozló homár is beszámolt a dologról, de látom ezt már más beírta.

http://homar.blog.hu/2009/09/09/ma_delutan_akcioba_lepnek_a_radikalis_ze...

201
Don Kartács képe

:) Lehet összehozok én is

:) Lehet összehozok én is egy helyi akciócsoportot...

„Aurea mediocritas"

202
cafe képe

Nem tudom volt-e már, de

Nem tudom volt-e már, de nagyon aktuális a téma:
A rendőrök szeme láttára, a zebrán ütötték el a diáklányt
Szerencsére nem lett komolyabb baj.

203
PTeker képe

Jól értem hogy olyan

Jól értem hogy olyan képek is ki lettek rakva akik ellen nem történik feljelentés?
Mert ha igen az esetben, könnyen sérülhet a személyiségi joguk, és még a végén visszaperlés lesz.
Kérdésem nem leszólás, hanem puszta kíváncsiság, hátha van aki jobban ért hozzá.
(Tudtommal ha nincs rajta a személy akkor nem sértem a jogait, azonban mi a helyzet a személy magántulajdonával? konkrétan az autóval) Ebbe nem lehet belekötni?
Csak egy esetleges foltot próbálok felfedni, nehogy vissza "üthessenek"

204
Törölt felhasználó képe

Erről a témáról több

Erről a témáról több helyen volt vita. Van állásfoglalás az ombudsmantól, de az csak egy jogértelmezés, ráadásul nem ügyészi vagy bírói, tehát nem sokat ér. (az ombudsmannak amúgy sem a jogszabályértelmezés és irányelvalkotás a dolga...)
Aki úgy érzi, hogy megsérült a személyiség joga, az pereljen: sok értelme valószínüleg nincs, arra jó, hogy mindenki tudni fog róla...

205
hf képe

Nagyok vagytok! Ne

Nagyok vagytok!

Ne törődjetek az ellenségeskedéssel, lényeg h a jog mellettünk áll!

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi időt kell eltölteni a tanúknak és a feljelentőnek a bíróságon? Mert részemről ez a legnagyobb visszatartóerő.

hf

206
Kisember képe

Várj, majd megírjuk. :) De

Várj, majd megírjuk. :)
De lehet, hogy írásban is tehetsz tanúvallomást.

207
dova képe

Kisember! Minden tiszteletem

Kisember!

Minden tiszteletem a Tiétek. Nagyok vagytok.

Egyet azért javasolnék.
Keressetek egy olyan rendőrséget, ahol van kerékpárosbarát " beépített emberetek", ott adjátok le a feljelentéseket, mert egyébként akár a kukában is végezheti az összes anyagotok.

(ezzel munkát adtok a rendőrségnek és azt nem szeretik)

A bíróságra pedig nem kell járkálnotok, mert közigazgatási eljárást von maga után az ilyen szabálysértés. (ha jól tudom ez a neve annak, amikor a rendőrség hivatalból nyomoz és az ügyész képviseli a vádat.) Max. csak tanúvallomás megtételére hívnak majd be a jardra.
A másik szomorú tény, hogy az ügy kimeneteléről sem fognak tájékoztatni, mert nem vagytok sértettjei az esetnek. (ez utóbbi persze szerencse, de mégis jól esne tudni róla, hogy nem volt hiába.)

Ha tudok valamiben segíteni távolból, akkor jelezd!

Üdv

--------Dova--------
elvetemült bűnöző

208
Kisember képe

"mert egyébként akár a

"mert egyébként akár a kukában is végezheti az összes anyagotok."
Ezt hogy érted? A közigazgatási eljárásnak van egy rendje. Nem dobhatja egyszerűen a kukába, hiszen nálam is lesz egy példány, nem? (Apropó, nem lehet feladni postán tértivevénnyel? Drágább, de egyszerűbb)
Nekik meg jó, mert végre egy ügy, amely segíti a felderítési statisztikát. egyszerűen az ölükbe hull az eredmény.

209
dova képe

Úgy látom (szerencsére)

Úgy látom (szerencsére) nem látod még át a működésüket, a gondolkodásukat.

Ha beküldesz egy feljelentést, akkor egyel nő az ismert esetek száma, amit valószínűleg továbbra sem fognak nagyobb hatékonysággal megoldani mint az eddigieket.
Ennyit tudnak! De ne legyen igazam!
...és a körülményeiket most nem kezdeném sorolni, bár meggyőződésem, hogy pl. ha egy rendőr nő igénytelen irodában ücsörög egy kiszáradt virág társaságában az nem a rendszer hibája. (no de ez OFF.)
Őket mostanság valószínűleg azzal mérik, hogy az adott területen mennyi "eset" történik. Ha Te bejelentesz egyet, azt a legjobb lenne nem is iktatni, mert rontja az eredményt, függetlenül attól, hogy végig viszik-e vagy sem.

Példa: A szegedi rendőrkapitány lebeszélt arról, hogy bárkit is arra biztassak, tegyen feljelentést ha ellopták a bicaját. ...és érdekes mód minden feljelentőnek "órákat kell ücsörögnie"(~nehézkes, fárasztó) ha feljelentést akar tenni bicajlopás kapcsán.

Hiába van nálad egy átvételi,nem vagy áldozat, nem kötelesek, ergó nem fognak értesíteni arról, hogy mi történt, vagy egyáltalán történt-e egyáltalán valami az ügyben.
Szerintem, csak is a jószándékúakban bízhatsz.

...és itt kell megemlítenem, hogy ügyeim kapcsán nem egy együttérző és az "ügyünket" támogató hivatásossal hozott össze a sors.
A folyamatban lévő ügyemben is plusz készített egy kiegészítést a vizsgáló tiszt a bíróságnak, amiben leírja
mennyire igazunk van az elvekben (a módszerben nem).
Az új kerékpáros átvezetés baleseveszélyesebb, mint előtte volt (igaz, közben ráköltöttek valami 68 millát).

--------Dova--------
elvetemült bűnöző

210
Kisember képe

Azért most, hogy

Azért most, hogy nyilvánosságot kapott az ügy, sőt, a továbbiakban is ráuszítjuk az újságírókat, talán nem ilyen egyszerű a helyzetük. Ellentétben a biciklis témákkal (akikkel mindig csak a baj van, mert balhés hippik) a gyalogosok és a zebra ügye mindenkit érzékenyen érint. Nem véletlen, hogy minden hírcsatorna - hála istennek - ráugrott.

211
zsoltee képe

Talán azért, mert a média

Talán azért, mert a média nem-biciklis-hippi szereplői közül az értelmesebbje rájött, hogy "húbammeg, ha kiszálok a kocsiból és átmegyek a zebrán, akkor engem is elkaszálhatnak?"

Nem mindenki "biciklis", de mindenki gyalogos. Gyalogos az autós is, a tömegközlekedő és a biciklis is, csak van aki rövidebb, van aki hosszabb ideig.

Nem ártana tudatosítani ezt azokban, akik kezdik elfelejteni, hogy mire való az a hülye fehér csíkozás az úton...

Zsoltee

212
dova képe

Ááá és ami még eszembe

Ááá és ami még eszembe jutott.
E-mailben is lehet feljelentést tenni csak ezt sem szokták reklámozni. :(
Szerintem, az lehet esetetekben célszerű, hogy a Budapesti (központi)Kapitányságnak deríted ki a címét és nekik küldöd az anyagot.
Onnan vissza kéne hogy jelezzenek neked és továbbítják az illetékes kerületnek, vagy valami.
A másik, a telefontanúnak is van valamilyen elektromos címe, az is lehet megoldás.

Azt hiszem, hogy anno én a BRFK oldalán találtam meg az elektronikus elérhetőségeiket.

--------Dova--------
elvetemült bűnöző

213
zsoltee képe

Pár hónapja én is

Pár hónapja én is feljelentettem valakit a sündőrség weboldalán névtelenül (lehet egyáltalán ilyent? Név: helyére beírtam, hogy Névtelen :))
Az egy ennél jóval jelentéktelenebb ügy volt, de fogalmam sincs, hogy egyáltalán foglalkoztak-e vele.

Zsoltee

214
er13a18 képe

gratula! csak így tovább!

gratula! csak így tovább! :)

215

slágeren is bemondták az

slágeren is bemondták az ákciót!

216
KoBold72 képe

Nagyon köpködve? 6É

Nagyon köpködve?

6É futás
www.6efutas.hu

217

nekem nem tűnt annak. pár

nekem nem tűnt annak. pár mondatos volt, objektív

218
Törölt felhasználó képe

Halálzebra: reszkető

Halálzebra: reszkető lábbal lépnek a kismamák az útra

http://www.sonline.hu/somogy/kek-hirek-bulvar/halalzebra-reszketo-labbal...

"Normális tempóval vezettem, nem léptem túl a megengedett sebességet – mondta a Fiatot vezető szekszárdi középkorú férfi. – Amikor észrevettem az idős nőt, már nem tudtam elkerülni az ütközést."

Mészáros Ferenc, Pohner István és a többiek: kívánom, hogy a családotokat mészárolják le SZABÁLYOSAN autóstársaitok.

És már erősen moderáltam magam.

220
lord képe

Emlékeztek erre a

Emlékeztek erre a reklámra?

221
Törölt felhasználó képe

Nem, nincs tv-m, de amúgy

Nem, nincs tv-m, de amúgy is gáz. ez jobb: http://www.youtube.com/watch?v=v1xbUlO83u8&feature=related

erre meg azt mondtam, hogy ilyen nincs:
http://www.youtube.com/watch?v=uaF4-HEPQE0&NR=1
de van : a poén a végén.

222
lord képe

Nekem sincs. Youtube-n

Nekem sincs. Youtube-n találtam.

223
Torpedo képe

Ja kérem, Ulmban

Ja kérem, Ulmban könnyű!

A hokicsapatos viszont ütős, minden csóró gyalogos magára ismerhetett, nekem bejött anno. Akkor még zömmel gyalog jártam.

224
Don Kartács képe

Inkább nekik is így

Inkább nekik is így kellett volna - http://www.youtube.com/watch?v=rulZOE8bDa8&feature=related

„Aurea mediocritas"

225
tta képe

Van maasik - ha meg nem

Van maasik - ha meg nem lattatok, itt: http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/zebran-vigyazz-1999528/

Wenson Splice 5500

226
tgz képe

Nem tudom, hogy az én

Nem tudom, hogy az én szememet bántja-e csak, de minek kell odaírni az akciózók teljes nevét meg életkorát (épphogycsak a szem.ig. szám nincs ott).
Pláne hogy a cikket úgy írja alá, hogy V.J.Z.
Blikk...

- - - - -
Hát én.

227
Torpedo képe

Azért, hogy a zárójelben

Azért, hogy a zárójelben lévő életkorról a komolyabbak következtetni tudjanak az akció komolyságára :-/ (Ahh, egyetemisták!)
Szerintem is, az ilyen átkelőhöz jól működő gombos lámpa kellene, ez az akció felhívhatná erre, a komoly felnőttek figyelmét, ha figyelnének.

228
Prof.gruppetto.hu képe

Jah, meg minden zebrához

Jah, meg minden zebrához közlekedési rendőr is... Lottó ötöst nem akarsz?

www.gruppetto.hu

229
Torpedo képe

A mostani nyereményből

A mostani nyereményből futná a lámpára is! :-)

230
tta képe

... volt vezeteknev - nincs

... volt vezeteknev - nincs vezeteknev. :o)

Wenson Splice 5500

231
tta képe

Igen, ez bennem is

Igen, ez bennem is felmerult. Mert az egy dolog, h a helyszinen bemutatkozunk egymasnak, de azert mindennek van hatara. Meg is irtam most nekik, h ezt tan megsem kellene. Bar nyomtatott formaban nem lattam, benne van-e a cikk - de legalabb a neten ne legyen ennyire konkret, ha lehet...

Wenson Splice 5500

232
zenmacska képe

Ezt hogy??? írtál nekik,

Ezt hogy??? írtál nekik, és kivették a vezetékneveket?

És Orsinál nem írták oda az életkorát. Biztos nem árulta el nekik :)

Amúgy a srác engem is győzködött, hogy áruljam el a teljes nevemet, de én nem voltam hajlandó, mire elkezdett győzködni, de én erre még inkább gyanút fogtam, és ragaszkodtam nevem elhallgatásához. Nem is szerepeltetett a cikkben:))

Amúgy a képet nagyon eltalálták, ahhoz gratula. És az írás is a blikk színvonalhoz képest elég jó.

"Never underestimate the power of denial." Ricky Fitts

233
tta képe

Uhumm, kuldtem egy mailt, h

Uhumm, kuldtem egy mailt, h nagyon koszonjuk a cikket, de a zakcioval elsodleges celunk nem a szemelyes ellensegek szerzese, igy amennyiben mod van ra, legyenek oly szivesek, es vegyek ki a vezeteknevunket. Nehany perc mulva mar ott sem voltak. Korrekt. (Nyomtatott formaban meg nem lattam, azt sem tudom, benne van-e a cikk - de mindjart jol utanajarok) Talan meg nem lattak elegen ahhoz, h skalpvadaszokat kuldjenek rank - ha megis, ezuton szeretnem kerni, h a RAZOR tekintsen sajat halottjanak, vmint minden bringas cuccom ratok hagyom, a meg ki nem osztott matricakkal egyetemben... ;o)

Wenson Splice 5500

234
err képe

Stip-stop a bringa es a

Stip-stop a bringa es a lakat!

- errorka

235
tta képe

Jol esik, h igy aggodsz

Jol esik, h igy aggodsz ertem, kedves akciotars! ;o)
De szerencsere kellokepp osszezavartuk az ellenfelet, a kepek alairasaban pl Orsikent futok, nyilvan mert ugy hasonlitunk egymasra, mint ket tojas - ugye... :o)

Wenson Splice 5500

236
err képe

Ez csak termeszetes :)

Ez csak termeszetes :) Nemsokara talalkozunk, ki tudja mikor :)

- errorka

237
Krisztab. képe

Csak azt szerettem volna

Csak azt szerettem volna mondani, hogy MEKKORÁK vagytok! :)

Remélem egyre kevesebb embert ütnek el így a kampány hatására. Tényleg az egyik legveszélyesebb dolog Budapesten a gyaloglás.

Egy volt baleseti alany :)

*CMS*
_~o
_-\<,_
(_)/ (_)

238
zsoltee képe

Nagyok voltatok! Ha lesz

Nagyok voltatok!

Ha lesz még ilyen, feltétlenül csatlakozom.

Zsoltee

239
Kisember képe

Látogass el a

Látogass el a www.zebraakcio.blog.hu -ra. Most indul a társkereső rovat! :)

240
zsoltee képe

Nézem az oldalt, de

Nézem az oldalt, de társkeresőt nem találtam :) Viszont társam már van, épp ő keresett meg ezzel a témával 1-2 napja. Szóval akár ketten is megyünk akciózni, de veletek is szívesen megyünk. A fenti oldalon olvasható tanácsok nagyon hasznosak, köszi, hogy összeszedtétek!

Zsoltee

241
? képe

Sajnos vannak ilyen

Sajnos vannak ilyen autósok, biciklisek, gyalogosok!
Remélem nem csak az autósokat büntetik meg hanem a kijelőlt gyalogátkelőhejtől X méterre ÁTLÓSAN közlekedő gyalogosokat is, és a piroson a gyalogosok közé beszáguldozó bicikliseket IS! Nem akarok ezzel SENKIT sem védeni sem támadni!

242
Törölt felhasználó képe

Ha zavar, hogy a gyalogosok,

Ha zavar, hogy a gyalogosok, kerékpárosok szabálytalanul közlekednek tegyél ellene. Kisétálsz az út szélére egy kamerával és filmezel, bemész a rendörségre és feljelentesz.
Ne csak "remélj".

243
Kisember képe

Egy vicc: Bemegy egy ember a

Egy vicc:
Bemegy egy ember a kalapboltba. Kérdezi az eladó: -
- Mit parancsol?
- Egy kalapot szeretnék.
- Konkrétan mire gondol?
- Hát, most konkrétan a b*szásra gondolok, de HOGY JÖN EZ MOST IDE? Ide kalapot venni jöttem.

244
Attila111 képe

A szabálytalan gyalogosok

A szabálytalan gyalogosok is hetente gázolnak halálra egy autóst, ugye?

245
tta képe

Megkaptuk a nehany perc

Megkaptuk a nehany perc hirnevet tobb forumon is, na. Ez amugy is mindenkinek jar... Bennevoltunkateve(k)ben :D

Wenson Splice 5500

246
tta képe

Nagy voltal, Kisember! ;o)

Nagy voltal, Kisember! ;o) Es jo az uj sero is

Wenson Splice 5500

247
MK Dél-Pest tag képe

Tegnap tudósított róla a

248
SzCiklon képe

Meg az RTL is.

Meg az RTL is. http://www.rtlhirek.hu/video/69334
Öt percnél kezdődik.

249
Hemü képe

Nekem az egész akcióról

Nekem az egész akcióról jutott eszembe egy vicc, már az elején (bocs, te kezdted :-)), azzal együtt, hogy nagyon jónak tartom, hogy végre valaki belevágott egy ilyenbe.

Tehát Nyuszika megy az erdőben, és sír, mint a záporeső. Szembe jön a farkas.
- Miért sírsz, Nyuszika?
- Tegnapelőtt sétáltam az erdőben, és a tisztáson megerőszakolt a medve. Tegnap is sétáltam az erdőben, és a tisztáson megint megerőszakolt a medve. És most is éppen oda tartok...

250
sagan képe

www.youtube.com/watch?v=jQ172

251
Ji-ten képe

A Kossuthon már többször

A Kossuthon már többször leadták a riportot. Kép nélkül, "csak" hallva is nagyon érzékletes volt.

Szerintem már híre ment, sok autós látta, hallotta, olvasta. Meglesz a hatása!

252
. képe

"Téglákból biztonságos

"Téglákból biztonságos gyalogátkelőt akart építeni magának egy részeg férfi Pécs belvárosában hétfő este.

Az alapanyagot a feleségével hozatta kézikocsival, ezeket rendezte egy sorba, keresztbe az úttesten. Azt mondta a rendőröknek, abból lett elege, hogy az autósok nem engedik át."

http://index.hu/bulvar/hirek/2009/09/22/teglakbol_epitett_zebrat_a_resze...

253
Kisember képe

"A 61 éves férfivel

"A 61 éves férfivel szemben közúti közlekedés biztonsága elleni bűntett miatt indult eljárás."
Bazmeg, az hogy nem engedik át, az nem veszélyeztetés?
Akkor ugye most mindennap ott fog állni egy rendőr és mindenkit keményen megbüntet, aki nem áll meg

254
zsoltee képe

+1 A rendőr nem fog ott

+1

A rendőr nem fog ott állni, de ha találok még pár vállalkozó szellemű társat, akkor meghonosítom Pécsen is a zebra-akciót.

Zsoltee

255
vnorb képe

Szerintetek ilyen van?

256
zsoltee képe

bazmeg, ez kemény! tudunk

bazmeg, ez kemény!

tudunk valamit tenni érte? nagyobb médiavisszhang? ügyvéd ismerőse valakinek? tüntetés? még gyakoribb zebra-akció?

Zsoltee

257
atomboy képe

Somogyisztan... Nem ez az

Somogyisztan...
Nem ez az elso baromsag az ottani rendorsegtol.

atomboy

258
tgz képe

NA NE! Már a sündőrség

NA NE! Már a sündőrség is a féktáv baromsággal jön?
Bazz, még az alkotmányjogász is megmondta, zebrán nincs olyan hogy féktáv!! Ez most nagyon felb@szta az agyam!
Nem hiszem, hogy ezt szabad ennyiben hagyni. A RAZOR már amúgyis híres/hírhedt országszerte, nem lehetne valami nyilatkozatot tenni a sajtóban az ügyről?

- - - - -
Ha a metrón Nightwisht énekelek, mindenki bolondnak néz. Ha bicajozom, akkor is. Az a jó a kerékpározásban, hogy nyugodtan énekelhetek közben Nightwisht, emiatt nem leszek hülyébbnek nézve.

259
zsoltee képe

+1 Kisember, ha van időd,

+1

Kisember, ha van időd, izzítsd be a médiakapcsolatokat!

Zsoltee

260
Hemü képe

"még az alkotmányjogász

"még az alkotmányjogász is megmondta, zebrán nincs olyan hogy féktáv"

Erről még nem hallottam, van forrásod?

261
tgz képe

Valaki a múltkor a

Valaki a múltkor a RAZOR-ral kapcsolatos riportot linkelt be mp3-ban. Talán az mr1-en volt? Valaki segítsen. :) Meginterjúvoltak benne egy alkotmányjogászt is. Ő mondta. :)

De egyébként a "féktáv" kifejezés a KRESZ-ben sem szerepel:

43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.

(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, járművel csak fokozott óvatossággal és mérsékelt sebességgel szabad megközelíteni úgy, hogy a vezető elsőbbségadási kötelezettségének - a szükséghez képest megállással is - eleget tudjon tenni, és e kötelezettségének teljesítése tekintetében a gyalogosokat a jármű sebességével ne tévessze meg.

Elsőbbséget kell adni. Pont. Nincs se csak, se de, se ha. Féktáv sincs, hisz le kellett lassítani annyira, hogy a vezető megbizonyosodhasson, senki nem akar átkelni, illetve ha mégis, akkor meg tudjon állni neki. Ha az autós és a gyalogos egyszerre ér a zebrához és az autós még mozgásban van, már megsértette a KRESZt. A zebra ugyanolyan, mint a jobbkezes utca, vagy a macisajt, csak az esetek többségében még könnyebb is meggyőződni arról, hogy továbbmehet-e, vagy meg kell adnia az elsőbbséget. Csak ezt sajnos a legtöbben képtelenek felfogni. :(

- - - - -
Ha a metrón Nightwisht énekelek, mindenki bolondnak néz. Ha bicajozom, akkor is. Az a jó a kerékpározásban, hogy nyugodtan énekelhetek közben Nightwisht, emiatt nem leszek hülyébbnek nézve.

262
Törölt felhasználó képe

"A zebra ugyanolyan, mint a

"A zebra ugyanolyan, mint a jobbkezes utca, vagy a macisajt." Ezt a hasonlatot megjegyzem, mert talán evvel megértik az autósok. És egyúttal rámutat arra, hogy azért nem adják meg a gyalognak az elsőbbséget, mert gyengébbek.

263
tgz képe

http://www.mr1-kossuth.hu/ind

http://www.mr1-kossuth.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1023...

Megtaláltam, asszem ez az a riport.

- - - - -

264
err képe

Igen, ez az.

Igen, ez az.

http://www.mr1-kossuth.hu/m3u/00432eff_3512774.m3u

Ez a kozvetlen, csak a Zebras riportot tartalmazo anyag.

- errorka

265
Hemü képe

Köszönöm, meg fogom

Köszönöm, meg fogom hallgatni, és erre fogok hivatkozni mindenhol. A szabályt én is ugyanúgy értelmezem, mint te följebb, de ha már nagy dolog, ha a jogász is ezt mondja. Bár egyelőre még nem tudom, hogy mi köze van ennek az alkotmányhoz.

266
Hemü képe

Nem hajlandó lejátszani.

Nem hajlandó lejátszani. Kapcsolódás a médiához, aztán "hibát észlel".

267
. képe

Frappáns válasz lehetne,

Frappáns válasz lehetne, ha beperelnénk a határozatot hozó rendőri szervet, de kinek van erre pénze, ideje.

268
zsoltee képe

Van közöttünk esetleg

Van közöttünk esetleg ügyvéd? Úgy könnyebb lenne egy ilyen lépést megtenni...

Ha nincs, akkor a médiával hatásosabb eredményt érhetünk el és gyorsabban.

Kezdetnek egy Homár poszt? valaki küldi nekik?

(alkotmányjogász állásfoglalását mindenképp írjátok bele!)

Zsoltee

269
. képe

TASZ-os jogvédő van.

TASZ-os jogvédő van.

270
. képe

Ide kéne küldeni

Ide kéne küldeni továbbképzésre a somogyi rendőri vezetést:

http://www.streetsblog.org/2009/09/23/instant-justice-on-the-streets-of-...

271
lord képe

Zebrafestés akció

Zebrafestés akció Gödöllőn - meghívó (PMRFK)
2009.09.28. hétfő 10-12

272
Törölt felhasználó képe

Aaaz igen! Gödölön és

Aaaz igen! Gödölön és Dunakeszin EGY-EGY helyen zebrát festenek.

273
Kalapácsos képe

Kisembernek:

Kisembernek: http://nimportequi.com/video_people_are_strange.html :))

-------------------------
Gondolkodj el ezen!

274
sagan képe

új

új bejegyzés
http://zebraakcio.blog.hu/2009/10/08/bem_rakparti_akcio_osszefoglaloja

----------------------
Biciklizem tehát vagyok.

275
Don Kartács képe

Az rtl-klub videójánál

Az rtl-klub videójánál van egy kis baki a zebra oldalon,)

„Aurea mediocritas"

276
sagan képe

http://www.indavideo.hu/video

http://www.indavideo.hu/video/Zebra_akcio_6__Bem_rakpart__-_vid2

----------------------
Biciklizem tehát vagyok.

277
err képe

http://www.hirtv.hu/?tPath=/v

http://www.hirtv.hu/?tPath=/view/videoview&videoview_id=9039 (35:28-tol)

----------------------
errorka | objektív
----------------------
"Bicajjal járok!"
"Ok, Mr. Tour de kibaszott France, ki kérte, hogy bicajjal járj?"

279
Kisember képe

Jó kis riport lett. :)))

Jó kis riport lett. :)))

280
er13a18 képe

az, az! ügyesek vagytok! :)

az, az!
ügyesek vagytok! :)

281
atomboy képe

Zebras gazolas

Zebras gazolas Hodmezovasarhelyen:
http://www.promenad.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=59939

Egy dolog nagyon nem tetszik nekem. A busz.

Azt irjak, a busz elott leptek le a gyerekek, majd a buszos el akarta kerulni az utkozest, ezert felrehuzta az aszfaltrombolot. Hogy jutott elore ennyire a zebratol, ahogy a kepet nezunk? Kivancsi vagyok a ket jarmu sebessegere.

Azt ertem, hogy az autos a busztol nem latta a gyalogosokat, de azt nagyon nem , miert ment ennyire elore a busz...

atomboy

282
kossuth képe

A Délmagyar cikke. A zebra,

A Délmagyar cikke.

A zebra, mint a képeken látható, egy jobbra ívelő "kanyar" végén van, nem valami jó helyen, hiába nem nagy a kanyar, néha nehéz észrevenni a gyalogosokat. A leírás alapján a gyalogosok jobbról érkeztek. Azt tartom elképzelhetőnek, hogy a busz a külső sávban (a Promenádos cikkben szerintem fel van cserélve a külső és a belső sáv, legalábbis a képek és a kanyar utáni buszmegálló alapján) takarta az autós elől a zebrát, a busz lassított, az autó nem, és az ütközés után manőverezett a busz jobbra, a virágágyásba.

--
kossuth - himmel.hu

283
Bencze képe

Azért az is érdekes, hogy

Azért az is érdekes, hogy valaki képes üres babakocsit sétáltatni oda-vissza többször egy úton, hogy mást megszívasson vele.
Az ilyet forgalom akadályozásáért kellene feljelenteni, ill. megbüntetni amilyen súlyosan csak lehet (tekintve, hogy ismételten ezt teszi egy darabig).

Lakott településen lehetne pl. 30 a max megengedett sebesség vagy max 40, meg fekvőrendőr minden zebránál, amin azért nem 5-tel de 30-al át lehet menni rendesen, de felette nem igazán.

284
tgz képe

Ehh, tényleg nem vágod a

Ehh, tényleg nem vágod a lényeget? Nem a szegény autósok megszívatása a cél. Az a cél, hogy fegyelmezettebben közlekedjenek az emberek, hajlandóak legyenek megállni a zebránál, ha kell.

Sajnos a honi mentalitás rossz annyira, hogy a kérés süket fülekre találjon, így büntetni kell. A magyar ebből ért csak. :( Ezt én inkább tekintem életmentésnek, mint felesleges szivatásnak.

- - - - -

285
err képe

Gyere ki, filmezz le,

Gyere ki, filmezz le, jelents fel. Aztan ha elutottek a zebranal 90-el, es az agyad epp atsuhan a seggeden, akkor ne merengj egy CM bejegyzesrol, hogy elutottek.

"fekvőrendőr minden zebránál" - Ez ritka bolcs gondolat :) Mit tettel eddig azert, hogy megvalosuljon?

(Remelem semmit.)

----------------------
errorka | objektív
----------------------
"Bicajjal járok!"
"Ok, Mr. Tour de kibaszott France, ki kérte, hogy bicajjal járj?"

286
Attila11111 képe

"Az ilyet forgalom

"Az ilyet forgalom akadályozásáért kellene feljelenteni, "

Miről beszélsz? Milyen szabály tiltja, hogy hobbiból ötpercenként átmenjen a zebrán? De ugye a reklámteherautók, amik a nagykörúton mennek körbe, az nem zavar.
Aki 30-40 km/h-val megy, azt nem "szivatja" meg a gyalogos, csak azt, aki 70-nel leelőzi a megálló másik autóst.

287
Kisember képe

Bejegyzésedből ítélve

Bejegyzésedből ítélve közlekedési szakember lehetsz. Minek lelassítani 30-ra, ha nem áll senki a zebránál? Miért nem kell ugyanezt megtenni Németországban, Ausztriában és Svájcban, holott ezeken a helyeken gondolkodás nélkül leléphet a gyalogos, biztos, hogy nem fogják elütni:
Te olyan gondolkodásúnak tűnsz, aki egy újabb bürokratikus szabályt akar létrehozni, ha az emberek nem tartják be a régit.
Kikre emlékeztet ez engem?

288
Bencze képe

Azért mondam pl a 30-at,

Azért mondam pl a 30-at, mert meggyőződésem, hogy a maximális sebesség csökkenésével egyre kevesebb lenne a (halálos) baleset.
30, 40-ről megállni elég könnyű. 60-ról már sokkal nehezebb.
Itt ha jól értettem forgalmas útról van szó, ott a tömeg sebessége nem a pszihopatáé, hanem mindenki egy "általánosan elfogadott" sebességkorláthoz igazodik kb, vagyis 50 helyett 60-70. Ha 30 lenne a limit akkor valszeg 50 alatt menne mindenki, legalábbis mikor sok az autó. Ezáltal kevesebb ember halna meg. Nem ze a cél, félreértettem?

289
Kisember képe

Itt az a gond, hogy a

Itt az a gond, hogy a gépjárművezetők nem tartják be azt a szabályt sem, hogy elsőbbséget adjanak a gyalogosnak. Mindenhol, ahol eddig az akciót csináltuk, sokkal gyorsabban hajtottak a megengedettnél (17 éve van jogsim, sokat vezetek, hidd el, meg tudom ítélni).
Tehát a kiteszel egy harmincas táblát, azt is le fogják szarni. Nem csinálsz mást, csak hozol egy újabb szabályt, amit nem tart be senki - arról nem is szólva, hogy azoknak a vezetőknek a sorsát megkeseríted, akik eddig szabályosan átengedték a gyalogost, de ha látták, hogy nincs ott senki, normális tempóban tovább autózhattak. Például az enyémet.
Nem kell feltalálni jó magyar módra a meleg vizet. Van egy teljesen használható szabály, azt be kell tartatni. Ennyi.

290
tgz képe

Tudod mi történik, ha a

Tudod mi történik, ha a Magyar Autós meglátja a harmincas táblát? A következők valamelyikét gondolja magában:
- Bah, harminccal itt?! Ez teljesen életszerűtlen!
- Ezt kint felejtették!
- Ennél jobban sietek.

És megy tovább hatvannal. Tisztelet a kivételnek (akiknek a nagyrésze tanulóvezető...).

A harmincas sebesség autóból nézve jó minőségű úton cammogásnak tűnik. Még 40-es, 50-es tempónál is az az autós érzése, hogy métereken meg tud állni.

A veszélyes helyek azok a zebrák, ahol széles, "haladós" út van, és biztonságban érzi magát az autós. Ott a harmincas tábla max. rossz viccnek tűnik, ha nincs útfelújítás, terelés, keresztező sínek stb.

A túl szigorú szabályozás következménye, hogy senki nem fogja betartani, és idővel már lelkiismereti problémát sem csinálnak belőle!

Egyébként sok zebránál kint van még a piros háromszöges figyelmeztetés, meg előtte az ötvenes, negyvenes limit táblák. Láttál már autóst aki betartotta? :( Ha tovább csökkented, gondolod jobban betartanák (miközben a lelkiismeretükre bízod a dolgot).

Röviden: a baj nem az, hogy az autósok nem tudnak megállni, hanem hogy nem akarnak megállni. Mert úgy érzik, megtehetik, hogy nem állnak meg.

- - - - -

291
Törölt felhasználó képe

A vicc, hogy a következő

A vicc, hogy a következő kommentedben pont te írsz példát az értelmetlen sebességcsökkentésre. Arról már nem is beszélve, hogy az összes, most lámpás átkelőhelynél ki kellene rakni a korlátozó táblát...

292
Bencze képe

Nem értelmetlen, ha

Nem értelmetlen, ha kevesebb ember hal meg.
Egy dolog 20-al átlépni a korlátozást és más dolog duplájával, triplájával menni. Több a kockázat, és kevesen vállalják be. Ha nem így lenne, "haladós" úton mindenki 150-el menne, nemigaz?

293
tgz képe

Na a közlekedési

Na a közlekedési szabályok azok nem alkudozásos módon kellene, hogy működjenek. Ha 50es táblánál hetvennel mennek, akkor nem az a megoldás, hogy harmincas táblát teszünk ki, és várjuk, hogy ötvennel menjenek, hanem szétbüntetni a seggüket, mindét.

- - - - -

294
Bencze képe

Sosem lesz rendőr minden

Sosem lesz rendőr minden zebránál, útkereszteződésnél, vagy minden közlekedő (autó...) mellett.
Ezt elvárni irreális. A hatékonyságukról nem tudok nyilatkozni, de hogy az erőforráshiány nagyban gátolja őket, az is biztos.

Azt vitatod, hogy kisebb maximális sebesség mellett kevesebb ember sérülne meg? Vagy miért nem megoldás? Nem az a cél?
Feljelentgetés pedig igenis aljas dolog, kampányoljatok, hogy ha valakit sérelem ér akkor az "vegyen elégtételt", ha úgy akarja. De 10 millió ember mentalitása attól nem fog változni. Ugyanaz az irigy, rinyáló, pesszimista ország marad. Én nem csodálkoznék, ha ilyen szívatásra a válasz hasonló lenne. Végülis az ezrekből megszívattok 50-et, azokból is lehet lesz 1-2 extrém önbíráskodó aki baseball ütőt vesz elő, stb. Mindenki csak picit lépi túl a hatáskörét, az elég nagy baj lenne. Hol a határ? Mindennek megvan a maga formája, kerete, aki rendőrködni akar, menjen annak, és akkor meglesz úgy a jogi, mint a morális alapja az ilyen akciókra.

Az én elveim nem engednék, hogy ilyesmit tegyek.
De nem vagyunk egyformák.
Mondjuk én igazi budapesti sem vagyok, csak történetesen itt lakom egy ideje...

295
Attila11111 képe

Aki nem tesz feljelentést,

Aki nem tesz feljelentést, az bűnsegéd, ugyanolyan bűnös mint az elkövető. A jogi és morális alap már most is megvan. Csak a bűnözőket zavarja ha feljelentik. Te is bűnöző vagy?

296
Kisember képe

Érdekes, arra van

Érdekes, arra van kapacitásuk, hogy kiálljanak az út mellé és a lejárt forgalmit meg zöldkártyát ellenőrizzék. Nos, ugyanezt megtehetik egy zebra mellett is.
Arra van kapacitásuk, amire akarják.
Nem kell minden zebra mellé közlekedési rendőr (ahogy minden pofon mellé sem - mint az köztudott). A lebukás valószínűsége az elrettentő erő.

"Végülis az ezrekből megszívattok 50-et, azokból is lehet lesz 1-2 extrém önbíráskodó aki baseball ütőt vesz elő, stb. "
Te összekeversz dolgokat. Mi teljesen törvényesen járunk el, állampolgári jogainkat gyakoroljuk. Aki baseball ütőről álmodozik, az nem. Én ezt elég nagy különbségnek érzem.

"Azt vitatod, hogy kisebb maximális sebesség mellett kevesebb ember sérülne meg? "
Nem. Ez így van. Csak épp a kisebb maximális sebességet ugyanúgy nem tartanák be azok az autósok, akik most nem állnak meg a zebránál. Hogy egy analógiával éljek:
Tegyük fel, hogy valaki megunja, hogy sok kerékpáros megy át a piroson. Ezért hoznak egy olyan szabályt, hogy a lámpa előtt mindenképpen meg kell állnod és le kell tenned az egyik lábad - akár piros, akár zöld. Miért? Hiszen ez esetben valószínűbb, hogyha egyszer megálltál, már nem fogsz átmenni a piroson.
Szerinted mi lenne ennek az eredménye?

297
Bencze képe

Ha a sebességlimitnek nem

Ha a sebességlimitnek nem lenne hatása, akkor nem 60-70-el közlekednánek városban az autók, hanem 80-100-al. De a többség annyival megy, amit még épp megúszhatik büntetés nélkül.
Büntetni is van kapacitásuk és - különböző okokból - szoktak is, de az az 1000ből egyet büntet meg, és szerintem főként ezért nincs elrettentő hatása. Sosem fognak mondjuk 10-ből 1-et büntetni, csak ha lecsökken a büntetendők száma, vagy 100x annyi rendőr lesz. Vagyis persze szabályt szegnek az emberek, szinte mindenki, egy bizonyos mértékig - ami bevállalható még ha el is kapják.
A potenciális büntetés mértéke visszafogja az embereket. Azért is mennek csak 70-nel haladós úton. Ha teszem azt 30 lenne a korlátozás, akkor nem mennének 70-el. Amiért bevonják a jogsid azt nem teszed meg minden nap. De amiért kis pénzbírság jár, azt igen.

Én csak azt mondtam, hogy a hatáskörét túllépi az, aki kiáll másokat megfigyelni, lefilmezni és feljelenteni úri passzióból. Természetellenes, és rosszindulatú. Ha kötelezővé tennék a rendszámot biciklire, és valaki nekiállna bicikliseket lefilmezni és feljelenteni, óriási felháborodás lenne ugyanezen weboldalon, mert gyakorlatilag mindenkit megbüntetnének, aki közlekedik (ja bocs, csak azt a 20-at, akit épp elkapnak).
Én ezért hagynám a rendőrséget - az egyetlen hivatalos szervet, akinek ez a dolga - ezt tenni, és ha valakit konkrétan sérelem ér, akkor intézze, de a "ha tényleg dolgom van erre, és át akartam volna menni és nem figyelek oda akkor elütött volna"-ért feljelenteni, erős.
Ha a problémát akarjátok megoldani, akkor takarjátok ki a rendszámokat, és médiakampánnyal hívjátok fel a figyelmet a problémára. Nem minden zebra egyformán veszélyes, amelyik az, ott lehet általános megoldást találni. Az egyformán működik majd mindenkire, és nem csak 50 emberrel toltok ki (a következő 10000 aki elmegy az úgyis megússza).
Vagy talán 24/7 ott álltok, és akkor pár hét után majd ez megoldja a gondot, mikor elterjed a híre?

szerk: egy ismerősöm sötétzöldnek hívja az ilyen greenpeace stb. embereket. No offense, nekem most ez jutott eszembe erről...

298
Kisember képe

Nos, tévedsz, ahol a

Nos, tévedsz, ahol a szabályszegő megteheti, ott a városban is megy 80-90-nel. menj ki egyszer éjjel egy olyan útra, ahol nem kell tartani mellékútról bejövő forgalomtól (Szentendrei út, Budaörsi út, de elég a Rákóczi út néhány szakasza is)

"Ha teszem azt 30 lenne a korlátozás, akkor nem mennének 70-el."
Látszik, hogy nem vezetsz aktívan. De bizony, ha megtehetik, mennek. Én magam is megyek 70-80 között olyan utakon, ahol kinn van az építkezés miatt a 30-as tábla, de szemmel láthatóan csak hanyagságból. Ugyanezt gondolják majd a jól belátható zebráknál: minek menjek harminccal, teljesen felesleges, nincs itt senki". És ezzel erodálod a valóban fontos táblákat is.

"Ha a problémát akarjátok megoldani, akkor takarjátok ki a rendszámokat, és médiakampánnyal hívjátok fel a figyelmet a problémára."
Nem figyelsz. Épp az előbb írtam le, hogy volt egy nagyon erőteljes médiakampány. Sz*rt se ért, ezt maga a rendőrségi szóvivő ismerte be.
Úgy látszik, nem fogod fel, hogy ez az akció érted, édesanyádért, és a leendő terhes feleségedért is zajlik.
Nem mindenki erős férfi, hogy megküzdjön az autóáradattal.
Szerintem elég szégyen, hogy nekünk civileknek kell ilyet csinálnunk, mikor megfizetünk erre egy külön szervezetet, amelyik tudja, hogy baj van és mégse csinál semmit.

Az az igazság, hogy elcsépelt érveid vannak, már százszor kitárgyaltuk őket, meguntam, hogy megint leírjam ugyanazokat.
Ha érdekel a téma, a honlapunkon megtalálod a sajtófigyelőben az alkotmányjogász véleményét.
Szerintem ő jóval kiműveltebb ebben a kérdésben, mint te, én inkább az ő érveit veszem irányadónak.

299
Törölt felhasználó képe

+1 Becsülöm eddigi

+1 Becsülöm eddigi türelmedet, hogy olyan embernek magyarázol, aki még a saját érveit is megcáfolja a következő mondatában, és nem veszi ezt észre.

300
Bencze képe

Személyes támadások, mire

Személyes támadások, mire fel?

Egyszer arról van szó, hogy nem lehet átmenni az autóáradattól, máskor az egyszeri ámokfutót emlegetitek aki éjjel üres úton megy. Jó lenne kitalálni, kit is akartok "megleckéztetni", "megbüntetni", mert ez 2 külön emberfaj és szituáció. Ezért konzisztens módon nem is erről beszéltem, de a write only módban ez sem jött le, mint a példáim is sikerült teljességgel félremagyarázni, sosem terveztem táblát kitenni a pusztaság közepére, ezt kár volt bemagyarázni a sorok közé.

Azért sok sikert. Igen, kis rosszindulattal és kárörömmel sokra viszi az ember a mai Magyarországon.