IRC-n azt az infót kaptam, hogy a talpgörcs talán beállítási hiba lehet. Ma mentem felfele a Budakeszi úton és a Lauder környékén (kb. 2 km emelkedő után) elkezdett görcsölni a talpam, vagy inkább még csak fájni. Mivel nem akarom tönkretenni magam (meg holnap is bringával akarok begurulni a városba) ezért inkább toltam 2-300 métert.

Mit nézzek meg, mi lehet a hiba? Vagy csak nem vagyok még hozzászokva a terheléshez? (Ebben az évben tekertem eddig 120-130 km-t, abból 80-at az utóbbi hétben).

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
fixy67 képe

Stoplis pedálod van? Mert

Stoplis pedálod van? Mert egyéb esetben nehezen tudom elképzelni, hogy beállítási gond lenne.
De ezer+1 oka lehet. Pl. magnézium(?)hiány is, de mondták már azt is, hogy lúdtalp okozza...

2
Shag_Beckur képe

Stoplis az a taposós? Mert

Stoplis az a taposós? Mert akkor az. Lúdtalp nemtudom van-e, lehet érdemes lenne megnézetni.

3
fixy67 képe

SPD vagy hasonló.

SPD vagy hasonló.

4
stp1 képe

spd, klipsz? amúgy jó

spd, klipsz?

amúgy jó nyeregbeállítás minden dimenzióban (youtube), és talppárnával nyomd a pedált.

5
Shag_Beckur képe

Taposós. Talppárnával

Taposós.

Talppárnával szoktam nyomni (lábujjak mögötti puha rész), nyeregbeállítás _elvileg_ jó. Bár kezdem azt érezni, hogy talán egy kicsit nagy a vázméret, mert hiába van előretolva teljesen az ülés, sokszor előrecsúszom rajta így is.

6
Borzaska képe

Lehet, hogy kicsit

Lehet, hogy kicsit keményebb talpú cipő kellene, mert emelkedőn jobban terhelsz, és egy puhább talpú cipőnél mindez egy kis területen összpontosul.

ezüst Bianchi országúti, piros pedállal, bandázs nélküli kormánnyal, bordó Bagagirl

7
Shag_Beckur képe

Ez bizony lehetséges.

Ez bizony lehetséges. Viszonylag puha talpú cipőben tekerek (Etnies deszkás) szóval lehet hogy megpróbálok majd valami keményebbet.

8
Rumma képe

Jól mondja Borzaska, sok

Jól mondja Borzaska, sok múlhat a cipőn is. Nekem van olyan nagyon olcsó, konversz utánzatú cipőm, amit többé nem is veszek fel bringázáshoz, mert amikor abban tekertem, mindig begörcsölt a talpam fél órán belül.
És szerintem (ez csak laikus véleményem) az is fontos, hogy míg a cipő talp kívül valamennyire kemény legyen, belül viszont mindenhol jól rásimuljon a talpadra, ha máshogy nem, egy jó talpbetét segítségével.

9
makimajom képe

nekem van bringázás

nekem van bringázás nélkül is gyakran...

10
Borzaska képe

Kevés magnéziumot

Kevés magnéziumot eszel.

ezüst Bianchi országúti, piros pedállal, bandázs nélküli kormánnyal, bordó Bagagirl

11
Francee képe

Ilyen és hasonló dolgok

Ilyen és hasonló dolgok összefoglalása Sheldon Brown-tól:)

http://www.sheldonbrown.com/pain.html

Illetve most gyorsan rágugliztam a problémádra:

http://www.cptips.com/footsyn.htm

Remélem segít, ha baj lenne az angol nyelv, akkor írj és megoldjuk:)

12
SzCiklon képe

Nekem is sokszor van,

Nekem is sokszor van, nemcsak biciklizéskor, magnéziumkúra segít, csak fegyelmezetlen vagyok, és mikor nem jön elő a probléma, nem szedem a magnéziumot.
Belvárkodj, korzózz, szereld meg a bringád, és mindenhová csak stílusosan!

13
peet képe

Nálam a folyadékhiány

Nálam a folyadékhiány szokta kihozni a görcsöket.
--------------------------------------------
Káposztásmegyeri Aszfaltbetyár @ kék Simplon

14
gyurigyerek képe

meg a taposók egyik oldala

meg a taposók egyik oldala gömbölyded, na azt ne taposd meg fájni fog a talpad:D

15
Blu képe

Nekem egy doki barátom

Nekem egy doki barátom mondta, hogy nem csak magnéziumhiánytól, hanem Ca hiánytól is lehet. És tényleg van benne valami, ha sokáig nem iszom tejet, akkor előfordulnak -nem csak- talpgörcsök.

16
SpeckoHU képe

SPD +1. Úgy haladok át az

SPD +1.

Úgy haladok át az autódugón, mint homok a szitán.

17
Wadmalac képe

Én spd-vel tekerek, nálam

Én spd-vel tekerek, nálam a talpgörcs eddig ilyen okokra volt visszavezethető:
1. Kicsi cipő. Ami cipő "pont méret", abban gyakran gyaloglásnál is jön. Szélesség és hossz is számít. Még vádligörcsöt is okozhat. Most olyan a bringáscipőm, hogy hagyja a lábujjakat zongorázni és enged némi oldalmocorgást is, gyakorlatilag a passzentosnál kb fél számmal nagyobb,azóta jobb a helyzet.
2. Nem a lábhoz igazodó talpbetét. Ha a betét nem követi megfelelően a talpformát, egyenetlen a terheléseloszlás és jön a görcs. Ajánlanám a scholl talpbetétjeit, drogériákban kapható.
3. Rossz pozíciójú pedálterhelés. Ha a pedál tengelye nincs pont a "taposópárna" alatt, túl elöl vagy hátul van, görcsveszélyes. Az spd előtti időkben a klipszes pedálnál ha talpközéppel tekertem, görcsölt a talpam.
Wad

18
lord képe

Ha végigpróbáltál

Ha végigpróbáltál mindent (magnézium, kemény talpú cipő, talpbetét, nyeregbeállítás stb) és még mindig nem javul, akkor az ortopédiai vizsgálat mellett hasznos lehet megnézetni, hogy rendben van-e a vérkeringésed.

19
dova képe

Nem lehet, hogy csak

Nem lehet, hogy csak felidegesített valaki és ökölbe rándult még a talpad is? :))

Na, jó. Nem viccelődök más kínjával.

--------Dova--------
elvetemült bűnöző
Ne ítélj elsőre! ... leszek én még büdös paraszt is!

20
Vérszem képe

Nekem is kempingbicajon

Nekem is kempingbicajon tekerve 20 percen belül begörcsöl a talpam, mire a Kosztolányitól a Batthyányiig érek. Valszeg a pedállal lehetnek gondok. Nem is vettem elő már fél éve, helyette inkább outizok :)

Országúton, vagy kempinggel, Törökbálint-Óbuda. Igyekszem mindennap =)