nah sikerült beszereznem egy bicajt, viszont nem tudom felpumpálni mert értetlenül állok a szelep fajtája felett:D

help me pls:)
ti biztos láttatok ilyet, és ha esetleg azt is meg tudnátok mondani (mutatni képpel) hogy milyen fajta pumpa való hozzá, igazán hálás lennék:)

köszi

CsatolmányMéret
IMAG0170.jpg904.9 kB

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
Pontagy képe

úgy tűnik (bár a kép

úgy tűnik (bár a kép némileg életlen) ez presta, ehhez kell egy átalakítót venned, akkor föl tudod fújni autós pumpával is. Vagy műhelypumpa.
---
"Atyám, bocsáss meg nekem. Én egy féreg vagyok." - Kurgán

2
dirobi képe

Ez presta szelep. Ehez való

Ez presta szelep. Ehez való pumpafejjel vagy átalakitóval autoszelepes pumpával fújhatod. Átalakítot valószínüleg bármely bicajos boltban kapsz.

3
lordfecske képe

okés, köszi szépen a

okés, köszi szépen a segítséget:)

5
monster képe

Ez a legtutibb fajta, kicsit

Ez a legtutibb fajta, kicsit drága:
http://www.bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/pumpa/z...
:-((-------))-:

6
dobermann képe

A zefal egy kalap

A zefal egy kalap s..r,tapasztalatból tudom.
A fentebb linkelt menetes (O-gyürüvel)jobb és használhatóbb.Az áráról nem is beszélve.
szerintem persze

Tradicio és Minőség! 1954-ota :D

7
monster képe

Zefal lehet szar, csak a

Zefal lehet szar, csak a kép miatt linkeltem, talán azért is van nem rendelhető státuszban. De ugyanígy kinézőt vettem sok éve, szerintem magyar kisipari lehet, azóta is használom. Valószínűleg tizedmm-eken múlik a használhatóság.
Minden prestás bringámon egyik szelepre van a felső linkben lévő adapter tekerve út menti vész esetére, de otthon fújáskor letekerem, és csak azt a rácsúsztatósat használom.
:-((-------))-:

8
NyilasMisi képe

Ez egy presta szelep. Ha

Ez egy presta szelep. Ha nincs ilyened a pumpádon, akkor egy apró átalakítót lehet hozzá venni. A mol bringapontokon is van ilyen adapter. Én is használok kempingben presta szelepes belső, jól megtartja a nyomást és hosszú.

9
mkm képe

Nálam is hasonló

Nálam is hasonló történet volt nem régen, sokat lehet okosodni a többiektől, ha elolvasod:
Szűk a lyuk, tágítsam?

——
Ahol az Isten integet, na ott az én hazám.

10
kovácske képe

úgy tudom, hogy az átalakító

úgy tudom, hogy az átalakító még nem minden: ha tényleg segíteni szeretnénk valakinek, aki még sose találkozptt presta szeleppel azelőtt, akkor azt is célszerű elárulni neki, hogy van egy anya a szelepen, amit ki kell tekerni a pumpálás előtt, különben egy gram levegőt se fog belenyomni, hiába erőlködik.

http://kerekpar.blog.hu/2007/07/04/defektszereles
"A szingós szelepet hívják még Presta, vagy francia szelepnek is. ... A szelepben nincs rugó, hanem egy anyával lehet a szelep belsejében lévő tömítő gumit a szelep tövéhez szorítani. Felpumpálás előtt meg kell lazítani ezt az anyát, és meg kell nyomni a kiálló tüskét. Ez szabad utat enged a beáramló levegőnek. A szelep felpumpálás után magától zár (a bent lévő nyomás nekiszorítja a tömítő gumit a szelep tövéhez), de mindenképpen rá kell szorítani az anyával, mivel különben megszökhet a levegő. "