Bamilyen kerekparos temaju cikket, videot vagy szoszenetet olvasok / nezek, legyen balesetes vagy pozitiv hangu, a tanacsok ellenere mindig elolvasom a kommenteket.

Es olykor a bringaellenes nethuszaroktol olyan kommentek erkeznek, hogy nem lehet eldonteni, mennyire komolyan gondolja, vagy csak egy troll.

Az ilyen epes kresz-szakerto kommenteit muszaj egy csokorba gyujteni. Ha mar van Best of CM meg Szakerto valaszol Best of, miert ne lehetne ez is?

Nosza, gyujtsuk ossze. Ne felejtsetek el a forrasrol sem.

Előzmény: I.

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
Fly képe

szajnap

szajnap

2
err képe

Ezt inkabb ide rakom, mert

Ezt inkabb ide rakom, mert konnyen lehet, hogy annyian fognak rohogni, hogy nem birja el az I. resz a 300 hozzaszolasos limitjevel.

A tema: kerekparos elozese kerekparral. Jogositvannyal rendelkezo troll allitasa: minden esetben kell indexelni, szerintem meg nem. Tobbszor is tisztaztuk, hogy elozni akkor kell, ha iranyvaltoztatassal jar...

[TZiky] Az előzést nem minden esetben szükséges irányjelzéssel jelezni.

[okz63] No látod, ez az, ami hatalmas hazugság (bocsi, részedről tévedésnek még véletlenül sem nevezném).

34. (2) Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.

Aztan folyik tovabb az eszmecsere...

[terror] Adott egy 4.5 meteres egyiranyu utca, ahol hetkoznap tomegek parkolnak. Hetvegen 0 auto (megsporolvan a folosleges koroket: van ilyen). Egy kerekparos halad az uttest jobb szelen, 1 meterre a padkatol. En megelozom, nemhogy 50, de 70 centis oldaltavval. Kell-e indexelnem?

[okz63] Igen! Na de hogy miért is?

1. Ha végig egyenes vonalban haladsz el a másik kerékpáros mellett, akkor nem az út jobb szélén haladsz, ez máris szabálytalan, mivel semmi sem indokolja, hogy az út közepén haladj a kerékpároddal, a KRESZ pedig ebben az esetben még mindig nem engedélyezi a folyamatos út közepén kerékpározást.

2. Ha mégis ott haladsz, és balra húzódsz, hogy megelőzd az előtted haladó kerékpárost, akkor egyértelműen irányt változtattál, tehát jelezned kell a bal karod kitartásával, ami ugyebár a kerékpáron az indexnek felel meg.

A poen kedveert a jogszabaly az iranyvaltoztatasrol:

"29. § (1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.)"

Itt is emeljuk ki:

[terror] Az egy mas kerdes, hogy celszeru jelezni, de nem minden esetben kotelezo. Ha csak hatranezek a vallam folott, hogy nem kezdtek-e meg az elozesem, es megyek, ha nem eloznek, az is szabalyos.

Erre amugy ezt reagalta:

[okz63] Na látod, pontosan ezért írtam, hogy fogalmad nincs a kerékpárosokra vonatkozó szabályokkal, mert bizony minden egyes előzéskor - mivel irányváltoztatással jár, hiszen letérsz az egyenes vonalról - irányjelzéssel kell előre jelezned, de csak akkor hajthatod végre, ha ezt a mögötted haladó járművek veszélyeztetése nélkül meg tudod tenni.

http://www.delmagyar.hu/forum/kerekparosok__akiknek_fogalmuk_sincs_a_sza...

3
kovácske képe

nekem ebből úgy tűnik,

nekem ebből úgy tűnik, hogy a végén már nem amellett érvel, hogy mindig indexelni kell (noha először valóban ezt mondja), hanem hogy szabálytalan úgy kerékpározni, hogy "indexelés" nélkül előz valakit az ember. 1, esetben azért mert ott megy, ahol irányváltoztatás nélkül tud "előzni", 2, esetben mert irányt változtat "index" nélkül.

"1. Ha végig egyenes vonalban haladsz el a másik kerékpáros mellett, akkor nem az út jobb szélén haladsz, ez máris szabálytalan, mivel semmi sem indokolja, hogy az út közepén haladj a kerékpároddal, a KRESZ pedig ebben az esetben még mindig nem engedélyezi a folyamatos út közepén kerékpározást.

2. Ha mégis ott haladsz, és balra húzódsz, hogy megelőzd az előtted haladó kerékpárost, akkor egyértelműen irányt változtattál, tehát jelezned kell a bal karod kitartásával, ami ugyebár a kerékpáron az indexnek felel meg."

és ha jól értem, a 2, pontban te is egyetértettél vele.

----------
sárga vót az...!

4
err képe

Az egesz elmelete ott bukik,

Az egesz elmelete ott bukik, hogy szerinte az egyenes vonalon torteno haladas egy tokeletesen egyenes vonalat jelent. Tehat ha valaki szerpentinen kerekparozik, akkor szerinte gyakorlatilag folyamatosan indexelni kene. Persze csak ha kerekparral jar arra az ember...

Egyetlen dologban ertettunk egyet, de azt is en irtam elobb (o meg csak most, fel oraja): nevezetesen hogy akkor sem art indexelni, ha nem kotelezo.

5
halex képe

Talán ide tartozik a

Talán ide tartozik a vezess.hu bringaellenessége.

Amint kijön valami statisztika, amiben a kerékpárosok is szerepelnek, habzó szájjal írnak cikket hogy milyen durva a helyzet.

http://www.vezess.hu/hirek/veszelyesek_kerekparosok/32716/
http://www.vezess.hu/hirek/pusztitanak_bringasok/38073/

6
monster képe

Hirtelen felindulásból

Hirtelen felindulásból már majdnem regisztráltam hogy megírjam nekik hazudnak, de lenyugodtam.
:-((-------))-:

7
Don Kartács képe

"pusztítanak a bringások"

"pusztítanak a bringások" :D

http://www.youtube.com/watch?v=PpVfsZZ0A6Y

Az a betűs területeken anarchia uralkodik, az M pedig a megnyugvás területei. A P betűs területeken kerékpárosok pusztítanak....

8
err képe

Ha valaki bringaval

Ha valaki bringaval kozlekedik, valahogy mindenaron el kell vele hitetni, hogy szabalytalan, majd utana ezt a valotlansagot gyorsan ra kell huzni mindenkire. Sokan csinaljak sajnos, itt a legujabb, egy igazi gyongyszem:

LK: "ÁL > nem minden bringás cammog 12-vel... nekem pl az átlagos tempóm 30-40 Km/h"

HB‎ @LK: "jobb, ha tudod, ha te 30-40 km/ó sebességgel kerékpározol, akkor nagy valószínűséggel megszeged a KRESZ-t, mert ugyan a megengedett legnagyobb sebesség valóban ennyi, azonban a szabály azt is előirja, hogy
" A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell."
Na ennyit a szabályosan közlekedő kerékpárosokról."

https://www.facebook.com/bkkbudapest/posts/499633053384270

9
err képe

Reg jartam erre :P A

Reg jartam erre :P

A szigeteken keressetek az autokat, jobbrol!

"tudtommal hiába zöld neked a lámpa a zebránál b+ ha egyidejűleg a jobbra kis ívben kanyarodó autónak is zöld, pláne ha neked a két zebra között van egy szigeted b+ tudod azt nem hiába tették ám oda. ott köteles lennél te is megállni és esetleg elnézni jobbra, hogy nem-e jön éppen autó." - SFCPHF @ http://www.youtube.com/watch?v=-pbryRsOkT4

10
monster képe

Ez elég durva volt.

Ez elég durva volt. Tükörlerúgás esetleg? Kizárólag didaktikai okokból hogy legközelebb jobban vigyázzon.

11
err képe

Nem vagyok en olyan, de

Nem vagyok en olyan, de szamonkertem a pirosnal, csak sajnos azzal volt elfoglalva, hogy csunyan beszeltem, es nem azzal, hogy majdnem elutott.

12
stp1 képe

úgy látszik ez egy

úgy látszik ez egy ismétlődő motívum.

13
monster képe

Amúgy ez a szembehorog is a

Amúgy ez a szembehorog is a rosszul kialakított infra miatt volt. Olyan helyen vannak vezetve a bringások, ahol az autós nem várja őket, csak gyalogokat. Gyakorlatilag zebrán, egy logikátlan helyen, nem közlekedési nyomvonalon hanem 2 járda közötti gyakorlatilag semmiből semmibe vezető sárga kockák között.

14
err képe

Az osszes ilyen oldalvaltos

Az osszes ilyen oldalvaltos megoldasra igaz ez, de itt legalabb tisztazottak az elsobbsegi viszonyok, van lampa, ha nincs, van tabla. Iranyonkent is szinkron van. Van hol ez sincs meg, es az egyik iranybol macisajt, masikbol elsobbseg, stb...

15
GriN képe

Abból az irányból,

Abból az irányból, ahonnan az autó jött, van egy kis difi a lámpáknál. 5-6 mp-el késöbb vált pirosra a jobbra kis ívben kanyarodóknak, mint akik a rakpartokra mennek, viszont a gyalog/bringa lámpa ilyenkor még zöld ahonnan te jöttél. De ha már piros, onnan egyszerre indulnak. Legalábbis így rémlik.

GriN

16
Frenki képe

Te Errorka úgy tudom tavaly

Te Errorka úgy tudom tavaly óta egyesített szabsértési hatóság van a rendőrségnél, nem területi.Ha jól tudom Szombathelyre mennek az egész országból a piroslámpás, gyoshajtós, parkolós dolgok.Első kör bírság, második kör jogorvoslat ha lehet.
Miután elég jól fel lettek eszkábálva informatikailag úgy tudom, talán érdemes lenne beküldeni nekik.Régóta piszkálja a fantáziámat, hogy ha videós képes anyag van szabálysértésről eljárnak-e?Mondjuk én elsősorban a bringaúton parkolókra gondoltam de lehet hogy ez is jó.
Próbáld már meg, és meglátjuk mit írnak a válaszlevélben.Elvileg ha hatóság értesül jogsértésről a magánvádas ügyek kivételével eljárási kötelezettsége van, így nem biztos hogy neked kell feljelenteni.Látják a videón nem?Ugyanaz mintha a rendőr állna ott és látná, akkor se kellesz hozzá hogy ő bírságoljon.
"Nem nyúl a fékhe', nem nyúl a fékhe'!"

17
monster képe

Én pl. 30ezres bírságot

Én pl. 30ezres bírságot kaptam kamerakép alapján, mert az asszony úgy parkolt hogy a kocsi hátulja rálógott a zebrára fél métert, és kinyomtattak egy térfigyelő kameraképet erről.

18
SzCiklon képe

Frenki, a zebraakcióban

Frenki, a zebraakcióban úgy csináltuk, hogy volt egy sértett, meg két tanú. Ezt támasztották alá a kamerás képek illetve a felvétel, amit nem használtak bizonyítékként, arra a mi tanúvallomásunk szolgált, csupán "segítségként". És nem a videóról/fényképről azonosítottuk az autót, hanem volt egy ember, aki diktálta, és egy, aki írta, hogy ne legyen tévedés.
Elég jól ki volt találva az az akció, na.
Szereld meg a bringád!, Belvárkodj!
A járdázók elütik anyádat? Küldd őket a... Bebiciklizésre!

19
Frenki képe

És most mi van ezzel?Mert

És most mi van ezzel?Mert kisember kért pl egy zebranőt és én hoztam meg meg is van még, csak ő meg Alaszkában zongorázik azóta.Egyáltalán a kettőnek van köze egymáshoz?
Nálunk más a szitu mert nehezen megoldható a folyamatos figyelés, azonkívül az elkövetők ált 5 percen belül 8 verziót adnak elő, és a kamera nélkül teljesen védtelenek volnánk+ a rendőröknek sokat segít a videón át is metakommunikáció.És nem lehet elfogultsággal vádolni a tanúkat.Legutóbb pl az egyik tag 1 éve ellopott gépét is megtaláltuk:Mire kijött járőr kireszelte a vázszámot(be is vallotta a rendőröknek).Ezek után ha nincs képi anyag az isten se mossa le rólunk hogy saját érdekből cselekedtünk.Így azonban minden más.
A zebra akció megy még? Mik voltak az eredmények?

20
SzCiklon képe

A zebranőt én nem tettem

A zebranőt én nem tettem magamévá.
Én azért álltam le vele, mert állandóan szabit kellett kivennem a rendőrségre járkáláshoz.
Kisember meg nincs itthon még fél évig. Senki nem ért rá, így a kezdeményezés is elhalt.
Eredmény?
Néhányakat megbüntettek, de szerintem nem ez volt az igazi truváj, hanem az, hogy felhívta a figyelmet a problémára, szerintem lassan, de javul a helyzet, annak köszönhetően, hogy minden tévét és rádiót végighakniztunk ezzel a témával.
Szereld meg a bringád!, Belvárkodj!
A járdázók elütik anyádat? Küldd őket a... Bebiciklizésre!

21
Frenki képe

Látod ezért jó, hogy

Látod ezért jó, hogy nálunk ilyen sok a szabadúszó, és a munkanélküli.Holnaptól megint riasztásban vagyok péntekig ha addig nincs meg az ember....

22
err képe

Ja, erre nem irtam... Ha

Ja, erre nem irtam...

Ha feljelentes melle csatolom, abban az esetben sem mindig hasznaljak fel, nemhogy akkor, ha csak odanyomok nekik egy videot.

Nem mindegy a latoszog, a gyujtotavolsag, az esetleges torzitasok, a kamera helyzete (sisak bal vagy jobb oldala, kozepe, kormany, stb). Az persze mas kerdes, hogyha leirom, akkor mit szolnak hozza.

Amit te mondasz, az mar szinte a Roadsafe program, aminek korabbi hozzaszolasok alapjan sajnos nincs egyelore jovoje itthon. Igazabol nem ertem, miert nem, de ez van. (Illetve korabban celoztam mar ra, hogy folyamatosan javulo statisztikakat akarnak felmutatni, es ha most tul sok videora kellene rarepulni, akkor esetleg visszaeses lenne. Vagy egyszerre nagy javulas, es utana visszaeses, az meg ugye szarul mutat.)

Ha tenylegesen a kozlekedesbiztonsag lenne szem elott, mar reges regen nagyon komoly akciokat eszkozolnenek. Bevetel abbol is lenne.

Ha mar a zebraakcio szoba kerult. Tegnap es ma osszesen tobb mint 10 gepjarmu huzott el mellettem (es ma egy bringas is), mikozben alltam a zebra elott.

http://www.youtube.com/watch?v=LqdT2woc9kI

Ilyenek, csak nagyipari mennyisegben, teherautoval is, lassitas nelkul.

Ezenkivul rendszeresen belefutok most egy zebraba, tereprol. Gyulnek az anyagok a szallj le es told kampanyhoz. Sajnos amikor (este) lampaval vilagitottam a soforokre, hogy akkor most mennek mar, akkor gyalog voltam, kamera nelkul, de meg igy se tudtam az elsobbsegemet kierdemelni.

1-2 helyen van javulas (pl. a Budaorsi halalzebranal), de sok helyen meg visszaeses van...

23
Frenki képe

Úgy látom eléggé

Úgy látom eléggé tájékozott vagy ebben a bírságolós témában.

"Ha tenylegesen a kozlekedesbiztonsag lenne szem elott, mar reges regen nagyon komoly akciokat eszkozolnenek. Bevetel abbol is lenne."

Nekem kissé változott a rendőrséggel kapcsolatos álláspontom a mi közbiztonságis akcióink hatására.
Nem biztos hogy nincs szem előtt s fő cél, csak sok minden akadályozza a cél elérését amit ők nem tudnak megoldani, vagy nem merik.
Pl a videós, jeladós bizonyítás miatt nagyon örülnek, mert végre jók a bizonyítás lehetőségei.
De a tv-i előírások miatt nem hivatkozhatunk rájuk, és nem vehetnek részt célzatosan az akciókban.
Vagy, néhány sikeres akció után jön egy-két sztem annyira nem is durva sajtóanyag erre mindenki bepánikol és visszavonul.
Ha ennyire ismered a közlekedési szabsértési eljárásokat a gyakorlatban is, rá kellene jönni biztos hogy az a valódi ok amit látsz?
Nálunk először úgy tűnt senki nem akar melózni, utána meg úgy hogy legalább a fele önként és dalolva segít, most megint majd mindenik vissza húzódik....egyszer csak odajutunk talán hogy ne kelljen egy rendőrnek egy önálló döntésnél rettegni, hogy elveszti a munkáját.

24
err képe

Sajatzsiron hires videojan

Sajatzsiron hires videojan es az enyemen is tobb szabalytalansag is felfedezheto, de nem foglalkoznak vele. Nem hitelesitett kamera, igy nem szamit, hogy a buszsavba megy az ember az autoval, hogy jobbra kanyarodik, amikor tilos, hogy atmegy a narancssargan, stb. Mindez ugy, hogy leirtuk, elmondtuk, hogy mi van.

Mitol lenne mas, ha magatol nezne meg egy rendor a videot?

Nyilvan nem (csak) a rendorok hibaja az, ha nyilvanvalo dolgokra azt kell mondaniuk, hogy ezzel nem tudunk foglalkozni.

De ez sajnos sok helyen igy van (pl. mentosok, vonulas, stb)...

25
Frenki képe

Néhány kérdésem

Néhány kérdésem felmerül azért arról amit írsz:
-Mi számít hitelesített kamerának? Nyilatkozzanak már az illetékesek.Ha tudják mi a nem jó akkor azt is tudják, hogy mi a standard.(mellékszál: vajh' az automata traffipax is mind hitelesítve van?)
-Ha a kamera optikai képességei akadályai a helyzet felmérésének, akkor hogyan alkalmazható az eljárásokban a tanúvallomás a különböző látóképességű személyek miatt?

A saját példánkon látom hogy érdemes baszogatni őket, mert elég sok lepattintós ál dumák vannak amiket lefeszegetve a témáról vagy megoldódik az ügy vagy észlelhető a valós probléma.
Csak egy példa:
Csigát sokan fikázzák a rendőrségi ügyei miatt.
Volt egy tolvaj a VIII kerben. Elkapták a srácok, éjjel bementek a kapsra hogy jöjjenek ki és legyen házkutatás.
Az ügyeletesről lesírt hogy leszarja.Azt mondta hogy nincs szabad helyszínelője a kerületnek.
Erre csiga kivágta, hogy akkor hívja ki a központi igazgatóság helyszínelőit.A pacák lesápadt és hebegett-habogott.Mire kimentek a pacák magára hívta a rendőrséget hogy visszaszolgáltatná a megtalált bringát.Persze találta a Honvéd kórháznál és biztonságba helyezte a VIII kerültben a csepelbolt közelében.
Jó, de hányan tudjuk, hogy van központi igazgatóság saját helyszínelő csoport? Néha jól jön némi gyakorlati ismeret az adott szervről.
Sztem csak kiprovokálni tudod ezeket.Honnan a radaiból lenne meg máshonnan a szükséges információ?
Egy szervezetrendszert a jogszab max közepes szintekig ír le az SzMsz, vagy belső utasítások azok amik részletest tartalmazzák többnyire.
Próbáld meg valamik keresztkérdéses provokatív módszerrel kihúzni belőlük, mikor lehet bizonyító erejű egy videó vagy fotó anyag szerintük.

26
err képe

Nem kellett provokalnom

Nem kellett provokalnom semmit. Egyszeruen csak megkerdeztem, es ezt irtak:

"Tájékoztatom továbbá, hogy a magánszemélyként készített felvétel szabálysértési eljárás keretében felhasználható bizonyítékként, azonban az objektív felelősség megállapításához csak hatóság által készített és hitelesített felvételek használhatók fel."

Hitelesitos tema:

"A Smarty kamerákat független igazságügyi szakértő is vizsgálta, és megállapította, hogy az általa rögzített adatok pontosak, a videó-felvételek nem manipulálhatók, így azok felhasználhatók egy bizonyítási eljárás során. A Smarty a hiteles szemtanú!"

http://carcam.hu/smarty-kamerak/

Ebbol kideritheto a hitelesites menete. Azt nem tudom, mi penz, de feltetelezem, hogy nincs ingyen...

27
Frenki képe

A samrty kamerák a

A samrty kamerák a raffipaxokéi, vagy térfigyelők?
Gondolom valami cég végzi a hitelesítést, biztos baromság, de TÜV Reinhrdt, vagy mittom én.
Vajon lehet é':
-velük minősíttetni a fejkamerákat, vagy ami még jobb,
-Olyan kamerát venni ami nem 8 milla de mégis van neki ilyen minősítése?
-Illetve lehet-e a különböző minősítések között összehasonlítást találni? Lehet a piaci kamerádnak komolyabb minősítése van mint a Snartynak....

28
mkm képe

Az egyetemen, ahová járok,

Az egyetemen, ahová járok, ellopták egy lány táskáját. Valaki felhozta példaként a kerékpárt, hogy amellett sem lehet ott állni és vigyázni rá; erre pedig nem tudtam megállni, hogy ne jelezzem, a kerékpárra lehet venni (jó minőségű) lakatot, akkor pedig nagy valószínűséggel nem fogják elkötni*, tehát nem jó a példa, mert a táskákat nem szokás lakatolni.

Sajnos hiába próbáltam - szerintem - normálisan elmondani, miért nem jó példa táskalopásra a kerékpár ellopása, a roppant bölcs és értelmes egyetemista társaim meglehetősen agresszívan támadtak nekem, forgatták ki a szavaimat. Íme:

K.L.: Ismerősöm biciklijét az északiból lopták el minden gond nélkül, pedig le is volt lakatolva. Mindenhol vannak ilyen életre nem valók:(

F.H.: életre az nem való aki nem tud vigyázni a cuccaira :)

P.Sz.:Őrködjön a bringája fölött?

K.L.:Akkor remélem egyből leszúrod magad, amint ellopnak tőled valamit...csicska...

M.K.M.:Kerékpárra rendkívül jó zárak, nyomkövetők vásárolhatóak, ha nem akarjátok, hogy ellopják, vagy lopás után meg akarjátok találni, költeni kell rá. Nem ezer forintba kerülnek, de el kell dönteni, hogy arra van-e pénz, hogy új biciklit vegyetek, vagy arra, hogy a már meglévő meg is maradjon. Szerintem nem ugyanolyan dolog, mint egy táska, amit nem szoktunk lezárni, stb.

P.Sz.:Rendkívül jó viperám van itthon ha esetleg előkerül a tolvaj. ;)

O.D.:(nemtom ez ua a sztori-e de ) az a bicikli nem azert tunt el mert odaallitotta es elment, hanem jott egy csavo egy lakatvagoval h jajj nem talalja a kulcsat es kedves beszelgetes kozepette levagta a lakatot aztan arrebballt..

M.K.M.:Érdemes volna hallgatni azokra a kerékpárosokra, eladókra, akik szólnak, hogy ne vegyetek sodronyt, gerinclakatot, tescoban 1500 forintért u-lakatot, nagyon olcsó láncokat. A kerékpár értékének kb. 10%-át kéne lakatra költeni, de ez persze változó. Van egy csomó videó, írás többek közt a Criticalmass.hu-n, meg a youtube-on, ahol bemutatják, mely lakatokat mennyi időbe telik elvágni, mivel lehet elvágni és, hogy mennyire nem foglalkoznak a járókelők azzal, hogy ki, hol, mivel próbálkozik. A legszebb, amikor a Westendnél a biztonsági őrök még segítenek is az áltolvajnak, (a saját kerékpárjáról vágta le a lakatot a videó kedvéért) hogy elvihesse a vasat. Szóval először tájékozódni, aztán költeni. Ha pedig a lakatot levágják, elgondolkodni, hogy mindent megtette-e annak érdekében, hogy a gépe ott várja, ahová letette. :)

P.Sz.:Rohadtul nem a tulajdonosnak kéne elgondolkodnia hogy mindent megtett-e...és marhára nem normális, hogy tízezreket kell költeni rá, hogy talán még ottlegyen amikor visszamész...

M.K.M.:Jó, akkor neveld meg a tolvajokat, hogy ne lopjanak, hanem menjenek el dolgozni! Térítsd őket jobb belátásra, aztán majd szólj légy szíves, ha sikerrel jártál! Én tizenkétezerért vettem a saját lakatom, de a kerékpáromra kb. kilencvenet költöttem eddig. Akkor pedig mi az a tizenegy-néhány még pluszba? Nem fogják elvinni, nem kell megint száz körüli összegeket költenem egy új vasra. Az autódat (ha van, vagy lesz) sem zárod be, mert nem neked kéne minimális óvintézkedést tenned a lopás ellen?

P.Sz.:Szerintem ezzel a hozzáállással eléggé egyedül vagy. :)

O.D.:nem. az automra majd azt mondod ha elloptak, hogy miert nem vettem ra kerekbilincset milyen hulye vagyok hogy csak bezartam az ajtokat...

M.K.M.:Szerintem nem. Kérdezd meg azokat, akiktől ellopták a kerékpárjukat valaha, hogy vettek-e másféle lakatot, tanulván az esetből? Vagy csak olvass utána a kerékpáros fórumokon, meg fogsz döbbenni. :) pl itt: http://criticalmass.hu/lakat

M.K.M.:Örülök, Orsi, hogy ennyi eszed van.

P.Sz.:Örülök, hogy neked ennyivel több van mindenkinél...

O.D.:"vegulis mi az a parszazezer a kerekbilincsre ha a kocsi tobbmillio" :) en is orulok

*Természetesen tudom, függ a tereptárgytól, körültekintően kell választani a helyszínt és azzal is tisztában vagyok, hogy nincs lehetetlen.

——
Ahol az Isten integet, na ott az én hazám.

29
KergeKacsa képe

Ha intoleráns lennék,

Ha intoleráns lennék, akkor azt mondanám, hogy remélem, hogy sokáig lesznek ilyen "okos" emberek, mert addig egészen nagy eséllyel nem az én U-lakatos bringám lesz a következő célpont. :)

Btw, gratulálok az iskolatársaidnak, csak remélem, hogy nem az összes ilyen, mert akkor tényleg becsukhatjuk az egész felsőoktatást. :)
--
Every day I'm riding the 'Tour de Fuck You'

30
monster képe

Lehet hogy kommunikáció

Lehet hogy kommunikáció szakosok :-).
--------
A CM-en nincsen rasszizmus, de igény az van rá.

31
mkm képe

IK-sok vagyunk és

IK-sok vagyunk és közülünk – tudomásom szerint – egyedül én végeztem kommunikáció-média tagozaton, illetve jártam ilyen jellegű okj-ra egy keveset. :D
Ez sajnos így elég szégyen, mert úgy tűnik, kommunikáció terén félreérthető voltam, vagy legalábbis hibáztam. :D

——

32
monster képe

Ajaj. A realitásoktól

Ajaj. A realitásoktól való elszakadás miatt gondoltam a kommunikáció szakot. De az informatikusok is már egy virtuális valóságban élnek, az igaziról nincsen tapasztalatuk.
--------
A CM-en nincsen rasszizmus, de igény az van rá.

33
mkm képe

Köszi. :D Amúgy

Köszi. :D
Amúgy lefordíthatnám informatikusra: ha nem a tulajdonosnak kell óvintézkedéseket tennie, akkor az online bankszámlafiókomhoz egyszerűen nem adok meg jelszót, aztán majd mondogatom, hogy nem kéne illetékteleneknek belépniük és lopniuk a pénzem.. :)

——

34
Frenki képe

Picit pontatlannak érzem a

Picit pontatlannak érzem a hasonlatod,egy szereplő hiányzik: a rendőrség.
Ők miért is vannak havonta x-ért?
És ha vannak akkor miért félnek beavatkozni ha még szándék lenne is?
Ha a hatóság tenné a dolgát akkor nem kellene egy rakás pénzt passzív védelemere költeni, mert már hatékonyan elköltötte korábban közbiztonságra.
Nem tudom miért nem megy át a köztudatba az, hogy a lakat passzív védelem olyan mint egy erőd.Ha megéri az ostromlóknak akkor biztos hogy beveszik előbb vagy utóbb.
Egyre értékesebbek a gépek és egyre nagyobb a lopott piac, ez több okos tolvajt fog bevonzani.Vége lesz a drogos,sík hülye elkövetők korának és akkor mindegy milyen lakat lesz fenn.
Ha el elehet lopni 2 perc alatt, helyszínen reszelt kulccsal a riasztós lezárt autót az utcáról akkor egy lakattal is elbánnak ha megéri.
A passzív védelem= időhúzás
Jobban örülnék ha nem lenne miért időt húzni.

35
mkm képe

A magam részéről, ahogy a

A magam részéről, ahogy a tolvajokat, úgy a rendőrséget sem tudom megreformálni.

——

36
Frenki képe

Dehogy nem, megmutatod hogy

Dehogy nem, megmutatod hogy te el tudod fogni azt akit ők nem + csomagba megkapják a bizonyítékokat, szóval 3 dolguk marad:bilincselni, szállítani, megírni...
1 tolvajjal beljebb vagy és idegesítően ismétlődik az eset.Az értelmesebb rendőri vezetők pedig felismerik, hogy hosszú távon jobb az árral úszni, mert kudarcot magyarázni kell de az eredményt nem.Ők belülről tudnak nyomást gyakorolni a rendszerre.
Szervezz alakulatot, én meg szerzek felszerelést és segítünk a kiképzésben.

37
atomboy képe

Igazad van, utána néztem,

Igazad van, utána néztem, és valóban megszűnt ez a kötelezettség 2010 Január 1-től. Na, innentől viszont ne csodálkozzatok, ha az autósok ragaszkodnak a kerékpárúthoz / sávhoz bármihez, ami eltünteti az útból a lassú kerékpárost - legalább a sugárutakról és körutakról (a kerékpáros, a maximálisan megengedett 40-el is lassítja a forgalmat annyira, hogy a zöldhullámot lekésse az autósor - az pedig a legbiztosabb módja a dugógyártásnak)

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/marad_a_logikatlan_kerekparutrendsz... - 139. hozzaszolas

atomboy

----
Biciklizes Szegeden
Kameraval rakom, oszt?

38
err képe

Reg irtam ide... "nem úgy van

Reg irtam ide...

"nem úgy van balra kanyarodásnál hogy le kell szállni és áttolni? kerékpárral nem szabad besorolni sehol, vagy legalább is így tanultam még 2011-ben, nem tudom azóta változott-e" - krucip1 @ http://www.youtube.com/watch?v=YjaMs9jq18w

Meg tanulta is...

39
monster képe

Neked előre-hátra 2 kamerád

Neked előre-hátra 2 kamerád is van?

40
err képe

Ideiglenesen csak, bar

Ideiglenesen csak, bar gondolkoom, hogy megtartsam-e.

41
kovácske képe

várj, kitalálom, mi

várj, kitalálom, mi történt:
valaki letett egy kamerát a fotelba és véletlenül beleültél. fájdalmas volt és csak műtéti úton lehet eltávolítani, amire a jövő hónap elejére már elő is jegyzett a doktor, de időközben megszoktad, kezded úgy érezni, hogy lélekben is összenőttetek, ezért fontolgatod, hogy lemondod az operációt?
;p

42
err képe

Nem egeszen, de most latom,

Nem egeszen, de most latom, hogy azt kerdezte, hogy elore-hatra is 2 kameram van-e. De csak 1-1, es a hatso csak ideiglenesen :)

43
Otringos képe

Csinálsz gyakran kerékpáros

Csinálsz gyakran kerékpáros úti beszámolókat? Nem lenne rossz, ha a kerékpárutakat is levideóznád, főleg úgy, hogy a bal kép, az első, a jobb kép a hátsó kameráé (remélem nem kérek lehetetlent?)

44
err képe

Tobbszaz jelenetem van mar

Tobbszaz jelenetem van mar bringautakrol, csak ossze kellene vagni oket egybe.

Ha masra kell, akkor itt egy oldal, ahol ellottek az otletemet, bar meg mindig gondolkodoban vagyok, hogy megcsinaljam-e :) Persze lehet, hogy jobb, ha minden egy helyen van...

http://cyclodeo.com/watch?ride=127

Ezzel csak az a baj, hogy mindet vegig kene jarni, en meg - 1-2 kiveteltol eltekintve - agyfraszt kapok ezektol a szaroktol, es kerulom, ahol lehet :/

Pedig mar 3 es 2 eve is elterveztem, hogy vegigjarok Budapesten mindent, szabalyosan (tehat ahol vege tabla van, es 10 meter mulva jon az atvezetes/keresztezodes, ott 10 metert tolom), de nem tudom ravenni magam :(

A hatso amugy csak akkor erdekes, ha tortenik is valami:

http://www.youtube.com/watch?v=bo3-3i8UBg4

45
Otringos képe

Nézem a videóidat... Vagyis

Nézem a videóidat...
Vagyis már kettőbe néztem bele....
... mit ne mondjak róla, neked is, olykor veszélyes üzem a kerékpározás, főleg ha egy bunkó autós házánál reklamálsz. Azért ilyen az élet, lehet, hogy én is utánamentem volna, akár ön bíráskodtam volna. Tudom, azért én kapok, de nem érdekel.
Megjegyzem: senkit sem kérek rá, hogy önbíráskodáson, nem is adok ilyen tanácsokat, csak a véleményemet osztom meg.
A videóid jók, látom, van egy pár úgy összevágva, kb. ahogyan én írtam (kép a képben elvén), de én, más projektben vagyok benne, ami leköt engem, különben megcsinálnám. Írtam volna mást is, csak nehogy nálam is beüzemeljen a kifogásgyár. Esetleg, FB-n van egy összesítő oldal? Vagy hol szoktad ezeket megosztani? Mert én ott tudnám terjeszteni, de ez egy olyan, amihez csak egy FB-s hozzáférés kell és már, meg is van.

46
monster képe

http://www.youtube.com/user/e

http://www.youtube.com/user/errorkahun
Bele-belenéz az ember, és elég ambivalens gondolatok jönnek fel. És inkább rosszak mint jók. Sokan már autóval is kamerával veszik a közlekedésüket, hogy legyen bizonyíték vitás esetekre. Nem ilyen társadalomban szeretnék élni.

47
Otringos képe

Oroszoknál alap, hogy autóval

Oroszoknál alap, hogy autóval kamerázzák az utakat, hogy ne biztosítási csalásnak tűnjön a dolog. Az onnan feltett anyagokból szemezgetnek a Youtube-n.

48
err képe

YT, ennyi. Meg ha temaba

YT, ennyi. Meg ha temaba illik nemelyik, akkor irok linket, de ugy kulonoskepp nem reklamozom.

Van most roadsafe.hu, oda felkerulnek a durvabbak, nem csak tolem, es nem is csak bringas jelenetek, bar azokbol van tobb, ismerettsegi korbol adodoan.

Azt nem teljesen ertem, hogy milyen oldalt szeretnel :) Fogalmazd meg ujra plz.

49
err képe

Mentsegere szoljon:

Mentsegere szoljon: utananezett, es beismerte, hogy nem jol tudta.

50
kovácske képe

mármint az eredeti blogon,

mármint az eredeti blogon, ahonnan az idézet származik?